W drugiej połowie listopada MKS Dąbrowa Górnicza rozegra dwa spotkania w Hali Centrum. Już w kolejną niedzielę zmierzymy się z Rosą Radom, a następnie czeka nas pojedynek z Treflem Sopot. Po siedmiu meczach rozgrywek, zespół z Zagłębia legitymuje się bilansem 4-3 i jest na 5. miejscu w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – ROSA RADOM    20 listopada, 12:40

To dla podopiecznych Drażena Anzulovicia drugi mecz z rzędu o tak nietypowej porze. Rosa Radom w swoim ostatnim pojedynku pokonała 82:79 King Szczecin. 19 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst dla radomian zanotował Tyler Brazelton. Wicemistrz Polski nie rozpoczął sezonu zgodnie z oczekiwaniami, ale trener Wojciech Kamiński to uznany fachowiec. Z tygodnia na tydzień będzie odkrywał coraz więcej potencjału swojej drużyny. Szkoleniowiec wraca do Dąbrowy Górniczej, z którą ma dobre wspomnienia. To tu zanotował swoje pierwsze poważne osiągnięcie, gdy Rosa w finale Pucharu Polski pokonała Stelmet BC Zielona Góra. Czy tym razem szczęście również mu dopisze? MKS i jego kibice postarają się utrudnić to zadanie maksymalnie.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – TREFL SOPOT     26 listopada, 18:00

Nie wolno lekceważyć drużyny o tak wielkim sercu do gry. W tym sezonie Trefl Sopot prowadzi rozgrywający Anthony Ireland, który okazał się dla ekipy z Pomorza strzałem w dziesiątkę. W dotychczasowych sześciu meczach rozgrywek zasadniczych notował na swoje konto średnio 16,2 punktu, 3,3 asyst i 3,2 zbiórki trafiając 46% z gry i 36% za trzy. Zespół jak na razie ma 3 zwycięstwa i 3 porażki. Zanim ekipa Trefla przyjedzie do Zagłębia, czeka ich wyjazdowe starcie z Polpharmą Starogard Gdański.

My tymczasem zapraszamy do zaopatrzenia się w bilety na zbliżający się mecz z wicemistrzem kraju! Zachęcamy również do sprawdzenia oferty naszego sklepu. Wkrótce będziemy mieli dla was ciekawy konkurs! 😉

Przypominamy także o akcji „Młodzież Siłą Miasta”. Hashtagujcie wszelkie swoje aktywności #siłamiasta i pomóżcie nam zbierać pieniążki na pompę insulinową dla jednego z uczniów gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej.