Okres przygotowawczy do sezonu trwa. Drugi sparing z GTK Gliwice był kolejną okazją dla sztabu szkoleniowego na obserwację drużyny i zdobycie informacji, nad czym należy pracować. Bezpośrednio po meczu trener Alessandro Magro podzielił się z nami swoim komentarzem odnośnie treningów oraz samego spotkania w Gliwicach.

„Uważam, że ten mecz da nam pewność siebie i pozwoli zrozumieć, że jesteśmy na dobrej drodze i pracujemy w taki sposób, by być gotowi na start ligi. Podoba mi się, jak drużyna trenuje oraz gra. Doceniam zaangażowanie w obronie, które pokazywał każdy zawodnik na parkiecie przez 40 minut gry. Oczywiście był to mecz, w którym poszczególni zawodnicy wyszli na pierwszy plan w zdobyczach punktowych (może się to wydarzyć w każdym meczu, ale każde spotkanie będzie miało innych głównych aktorów), ale chcę podkreślić ogromną pracę, którą niektórzy zawodnicy, jak np. Kuba Motylewski i Przemek Paduch wykonali w defensywie, dając drużynie wszystko, co byli w stanie, ponieważ drużyna jest tym, o co wszyscy dbamy najbardziej.” – Alessandro Magro.

Następny mecz towarzyski MKS rozegra w sobotę. Przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław, a mecz odbędzie się we Wrocławiu.