Wielki występ Dominica Artisa w starciu z GTK Gliwice nie mógł przejść bez echa. Energa Basket Liga wybrała naszego rozgrywającego najpierw do najlepszej piątki pierwszego tygodnia nowego sezonu, a potem przyznała mu jeszcze miano MVP!

Przypomnijmy. Na inaugurację ligi MKS pokonał w Gliwicach tamtejsze GTK 105:102 (po dwóch dogrywkach). Bohaterem meczu był bez dwóch zdań właśnie Artis. Amerykański rozgrywający spędził na parkiecie niemal 46 minut, a w tym czasie zaliczył 32 punkty, 7 asyst i 4 zbiórki.

– Przed przyjazdem rozmawiałem z trenerem, że chcę być najlepszym zawodnikiem ligi. On wyjaśnił mi, że aby było to możliwe, najpierw muszę być liderem zespołu i nim się właśnie czuję – mówi Artis. – Wielkie podziękowania również dla moich kolegów z drużyny i całego sztabu szkoleniowego. Ufają mi, że zrobię to, co trzeba, żeby drużyna odnosiła sukcesy.

To właśnie Artis przypieczętował triumf w Arenie Gliwice – najpierw popisał się efektownym blokiem, potem wykorzystał dwa decydujące rzuty wolne. – Zrobiłem krok w tył od mojego gracza i udało się złapać rywala blokiem – mówi. Rzutów wolnych nie bał się w ogóle (8/8 w całym meczu). – Odkąd jestem tutaj oddaliśmy naprawdę niezliczoną ilość takich rzutów – dodaje.

Nie przeszkodziło mu też zmęczenie – z parkietu przecież niemal nie schodził. – Trener naprawdę przygotował nas do sezonu. Okres przygotowawczy, który mieliśmy, był naprawdę ciężki, ale teraz minuty nie mają znaczenia. Nie czułem się zmęczony i chciałem tylko upewnić się, że moja drużyna wygra mecz – zakończył.

Chcesz zobaczyć Dominica Artisa w grze na własne oczy? Przyjdź już w najbliższą sobotę 5 października do hali Centrum! MKS Dąbrowa Górnicza kontra WKS Śląsk Wrocław. Początek o godzinie 19:00. Bilety w sprzedaży internetowej są już dostępne – znajdziesz je na naszej stronie.