Niestety mistrzostwa do lat 20 nie potoczyły się po myśli MKS-u Dąbrowa Górnicza. W grze jednak pozostają jednak dwa zespoły U18 i oba mają ambicję na walkę z najlepszymi. Zespoły trenera Wojciecha Wieczorka i Macieja Glika wygrały swoje ostatnie rywalizacje. Sprawdźmy co słychać na młodzieżowych parkietach Śląska i Zagłębia.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA I – MKKS RYBNIK 91:36

Podopieczni trenera Wieczorka gościli na własnym parkiecie zespół z Rybnika, który próbuje wbić się do czołowej trójki tabeli finałowej grupy A. Jednak tak jak w przypadku ośmiu poprzednich meczów, tym razem MKS również nie pozostawił rywalowi żadnych szans, budując bardzo wysoką przewagę. Sebastian Stępień skończył spotkanie z dorobkiem 32 punktów. 1 marca dąbrowianie zmierzą się z MKS-em Zabrze na wyjeździe.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA II – AZS POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWA 60:50

Zwycięstwo odniosła także drużyna trenera Glika! To bardzo ważna wygrana w kontekście rywalizacji w tabeli finałowej grupy A. Z bilansem 4 wygranych i 6 porażek, MKS zajmuje 5. miejsce w tabeli i nadal liczy się w walce. Z AZS Politechniką Częstochowa chłopaki stoczyli naprawdę zacięte starcie, ostatecznie wygrywając różnicą 10 punktów. 16 oczek zanotował Patryk Molenda, kolejnych 12 oczek dołożył Dawid Rasztabiga. Przed nimi domowy mecz z MOSM Tychy 27 lutego.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – ŻORSKA AKADEMIA KOSZYKÓWKI I 77:95

Gorzką pigułkę musiała przełknąć drużyna z rozgrywek do lat 16. Dąbrowianie na własnym parkiecie ulegli Żorskiej Akademii Koszykówki, ostatecznie przegrywając każdą z kwart. Najlepszym zawodnikiem ekipy trener Marzeny Rudolf był Dawid Orłowski, który zanotował 25 punktów. Z bilansem 4-2 zespół jest na 6. miejscu w finałowej grupie A. 28 lutego chłopaki zagrają u siebie z MKS Smyk Prudnik.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MCKS CZELADŹ 106:36

Z kolei drużyna Andrzeja Bartosza bez większych kłopotów ograła u siebie zespół MCKS Czeladź w rozgrywkach do lat 14. To jedenasta wygrana ekipy z Zagłębia w sezonie. Mają taki sam bilans, co drużyny z Rybnika i Tychów. Lepszy jest tylko MOSM Bytom. 21 punktów w ostatniej wygranej zanotował na swoje konto Michał Myśliwczyk. Za trzy dni zespół czeka wyjazdowe spotkanie z UKS SP 27 Katowice.

STATYSTYKI Z MECZU

Dwa zwycięstw odniosła drużyna z rocznika 2005. 11 lutego pokonali pewnie UKS Siódemka MCKiS Jaworzno oraz UKS Kleks MCKiS Jaworzno. Są na drugim miejscu w drugiej grupie swoich rozgrywek. Natomiast zespół rocznika 2006 w dwóch meczach rozegranych 18 lutego również odniósł dwa zwycięstwa: 23:17 z UKS Orzeł Jaworzno i 41:30 z Kadet Oświęcim.