STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 88:80 (26:21, 26:13, 14:29, 22:17)

Mecz od celnego rzutu za trzy rozpoczął Cleveland Melvin, jednak prowadzenie zmieniało się co chwilę. Obie drużyny nastawione były na atak, a starcie wyglądało chwilami jak pojedynek strzelecki zza łuku. Na wyższe prowadzenie zdołali wyjść gospodarze, którzy zanotowali serię 7:0. Gracze Jacka Winnickiego zdołali się szybko otrząsnąć i ponownie zniwelować różnicę do 3 „oczek”. Druga kwarta rozpoczęła się jednak w wymarzony sposób dla Stelmetu. Gospodarze w trakcie pierwszych 4 minut kwarty zanotowali wynik 12:2. Kompletnie zatrzymała się ofensywa dąbrowian, a ich rywale zyskiwali coraz więcej swobody w ataku. Nie do zatrzymania w II kwarcie był przede wszystkim Łukasz Koszarek. Reprezentant kadry Polski zdobył w tym czasie 8 punktów, trafiając wszystkie 3 rzuty z gry. Cała zielonogórska drużyna trafiła 11 z 16 rzutów z gry.

Do przerwy różnica wynosiła aż 18 „oczek” i wydawało się, że zwycięzca jest praktycznie pewny. MKS wyszedł jednak na drugą połowę kompletnie odmieniony. Na początku kwarty 8 punktów zdobył Adris De Leon, dąbrowianie narzucili swój styl gry, a gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na warianty defensywne. Goście byli rozpędzeni w ofensywie, zanotowali tylko jedną stratę, trafiając 9 z 13 rzutów z gry i wszystkie 8 rzutów osobistych. Po udanym wejściu pod kosz na 1:20 do końca kwarty, do remisu doprowadził Deng Deng. Ostatnie należało jednak do Markela Starksa, który zdobył dwa punkty równo z syreną końcową. Początek ostatnich dziesięciu minut gry ponownie należał jednak do gospodarzy. Zaczęli od serii 10:2 i znowu wyszli na bezpieczne i wysokie prowadzenie, które do końca spotkania pilnowali. Szczególnie trudny do zatrzymania dla dąbrowskiej obrony okazał się Darko Planinić, który zdobył 21 punktów (8/11 z gry) i zebrał 7 piłek (4 w ataku). Dzięki tej wygranej, Stelmet Enea BC Zielona Góra wyszedł na prowadzenie 1:0 w ćwierćfinałach Energa Basket Ligi, które rozgrywane są do 3 zwycięstw.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Planinić 21, Koszarek 13, Hosley 10, Starks 10, Sokołowski 9, Hrycaniuk 8, Zamojski 8, DeVoe 5, Sakić 4, Kelati 0, Mąkowski 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Melvin 21, De Leon 13, Zębski 11, Wojciechowski 10, Gabiński 9, Kobel 8, Deng 6, Richardson 2, Dawdo 0, Stryjewski 0, Chorab 0