Nowy rozgrywający MKS-u Dąbrowa Górnicza – Paulius Dambrauskas w Dąbrowie Górniczej przebywa już od przeszło tygodnia. W tym czasie był w stanie zaznajomić się z miastem i jego okolicami. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem, także na parkiecie Hali Centrum, gdzie zespół przygotowuje się do sezonu. Zapraszamy do krótkiej rozmowy z Dambrą.

Spędziłeś już w Dąbrowie trochę czasu. Co sądzisz o mieście?

To bardzo podobne miasto do tych, w których grałem na Litwie. Szczególnie przypomina mi Szawle. Dąbrowa nie jest ani za duża, ani za mała. Macie centrum handlowe, co zawsze jest bardzo przydatne. Widziałem też Aqua Park, choć jeszcze nie miałem okazji spróbować. Gdy znajdę więcej czasu to na pewno poodkrywam kolejne miejsca.

Jak pierwsze wrażenie po spotkaniu i pracy z drużyną?

W oczy od razu rzucił mi się profesjonalizm. Wiecie jak powinno traktować się zawodnika. Poza tym mamy tutaj do dyspozycji świetną halę z pełnym wyposażeniem. Sztab również podchodzi do wszystkiego bardzo profesjonalnie. Koszykarz ma tu wszystko, czego potrzebuje. Osoba, która decyduje się tu grać, może się w pełni skupić na koszykówce nie myśląc o innych sprawach. Osobiście bardzo to doceniam.

Co wprowadzisz do gry MKS-u pod kątem stylu gry, twoich umiejętności?

Na pewno zostawię na parkiecie mnóstwo energii. Dostarczę dobrą defensywę i dużo biegania. Zawsze koncentruje się na tym, by szukać kolegów na otwartych pozycjach. Ale gdy zajdzie taka potrzeba, to sam jestem w stanie skończyć akcję poprzez wejście pod kosz i zdobycie punktów. Podstawową funkcją mojej koszykówki jest agresywność.

Kibice tu w Dąbrowie mogą mieć problem z wymową Twojego imienia i nazwiska, zatem jak powinni się do Ciebie zwracać?

Dambra, już wybraliśmy Dambra…

Czyli Dambra oficjalnie?

Tak, tak. Teraz już każdy w drużynie mówi nam mnie Dambra, ale tak samo było na Litwie, więc zdążyłem przywyknąć. Poza tym to miasto nazywa się Dąbrowa, więc fani powinni się szybko tego nauczyć.

Rozmawiał Michał Kajzerek

Zobacz także: Video z początku przygotowań