Mikołaj Ratajczak w sezonie 2020/21 będzie reprezentował MKS! Do Dąbrowy Górniczej trafił z Polskiego Cukru Toruń.

22-latek mierzy 195 centymetrów i gra na pozycji rzucającego obrońcy. Na parkietach Energa Basket Ligi debiutował w sezonie 2018/19 w barwach toruńskiej drużyny, gdzie spędził ostatnie dwa sezony. Łączył w tym czasie grę w ekstraklasie i w II-lidze w barwach AZS-u UMK Toruń. W minionych rozgrywkach w barwach Polskiego Cukru Toruń zdobywał w lidze 3.2 punktu, 2.7 zbiórki i 1.3 asysty na mecz. Należy też pamiętać o europejskim doświadczeniu, które Ratajczak miał okazję zdobyć w koszykarskiej Lidze Mistrzów w sezonie 2019/20. W ramach tych rozgrywek rozegrał 13 spotkań.

Mikołaj Ratajczak w grze dla MKS-u i dla trenera Alessandro Magro widzi swoją szansę na rozwój: – Po rozmowie z trenerem Magro wiedziałem, że zespół z Dąbrowy Górniczej będzie najlepszą drogą do rozwinięcia skrzydeł – mówi.

Energie i walka – te dwie cechy mają w nadchodzących rozgrywkach wyróżniać Ratajczaka: – Chcę w każdym spotkaniu dawać dużo energii zespołowi w ataku, jak i obronie oraz walczyć o każdy centymetr parkietu. Do zobaczenia w Hali Centrum! – dodał koszykarz.

W składzie MKS-u na sezon 2020/21 jest już coraz mniej niewiadomych. Kontrakty podpisali Ivan Karačić, Elijah Wilson, Michał Nowakowski, Andy Mazurczak, Jakub Motylewski i Mikołaj Ratajczak.