Zespół do lat 20 rozbił na wyjeździe MOSM Tychy różnicą 76 punktów! Dobrze radziły sobie także młodsze roczniki, dlatego jak co tydzień – zapraszamy na przegląd wydarzeń z parkietów Śląska i Zagłębia.

U20

MOSM TYCHY – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 49:125

Czwarte zwycięstwo zespołu do lat 20. Chłopaki są na pierwszym miejscu w swojej grupie i mają bezpieczną przewagę nad AZS AWF Mickiewicz Katowice. W starciu z Tychami 24 punkty zanotował Patryk Piszczatowski, po 19 dołożyli Sebastian Stępień i Daniel Tomczyk.

U18

MKKS RYBNIK – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 81:66

To pierwsza porażka drużyny do lat 18 w bieżących rozgrywkach. Na wyjeździe drużyna nie sprostała Rybnikowi. Trwa zacięta walka o fotel lidera z MKS-em Zabrze. Następny mecz dąbrowianie zagrają 13 grudnia u siebie z MKS-em Smyk Prudnik.

U16

KKS TARNOWSKIE GÓRY – MKS DĄBROWA GÓRNICZA II 64:63

Drugi zespół MKS-u w rozgrywkach U16 dał z siebie absolutnie wszystko i walczył do ostatnich sekund. Ostatecznie ekipa z Zagłębia musiała uznać wyższość zespołu KKS Tarnowskie Góry. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kacper Dziedzic notując 31 punktów.

U14

DAAS BASKET HILLS BIELSKO-BIAŁA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 54:91

Zwycięsko ze swojego starcia wyszła drużyna do lat 14. MKS na wyjeździe pokonał ekipę z Bielska-Białej. Bartosz Zmysłowski zanotował 15 punktów, a po 14 dołożyli Kacper Indyk i Jakub Dudek. Ekipa awansowała do finału grupy A.

U13

ŻORSKA AKADEMIA KOSZYKÓWKI – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 63:93

W Żorach miejscowy ŻAK nie sprostał ekipie trener Marzeny Rudolf. W 30-punktowym zwycięstwie, najlepszym zawodnikiem MKS-u był Maksymilian Buszka notując na swoje konto 20 oczek. Z bilansem 7-2, dąbrowianie są na drugim miejscu w tabeli.