Czas na kolejne wyzwania i kolejny krok do przodu. MKS pierwszy raz w historii zagra w europejskich pucharach. Dąbrowianie w rozgrywkach 2021/22 będą łączyć grę w Energa Basket Lidze z grą w Alpe Adria Cup.

Rozgrywki Alpe Adria Cup funkcjonują od sezonu 2015/16. Biorą w nich udział drużyny z Austrii, Czech, Chorwacji, Słowacji, Słowenii oraz Węgier. MKS będzie drugim polskim zespołem, który wystąpi w tych rozgrywkach, ponieważ wcześniej w Alpe Adria Cup grało GTK Gliwice. Jak do tej pory odbyło się pięć edycji, które wygrywały następująco Helios Suns Domzale (2015/16), MBK Rieker Komarno (2016/17), KK Zlatorog Lasko (2017/18), Egis Körmend (2018/19) i BK JIP Pardubice (2019/20).

Prezes Łukasz Żak zauważa, że występy w Alpe Adria Cup będą szansą dla klubu na rozwój organizacyjny oraz sportowy – Zarówno ja, jak i Trenerzy, cieszymy się z faktu, że będziemy występować w Alpe Adria Cup. Jest to pewna namiastka rozgrywek europejskich i przede wszystkim będziemy chcieli zobaczyć, jak taki puchar wygląda organizacyjnie oraz czy zawodnicy podołają kondycyjnie, grając na dwóch frontach – mówi Prezes.

Chcemy wykorzystać nasze występy w Alpe Adria Cup również jako okazję na pokazanie się i promocję poza granicami kraju, a także dać maksimum frajdy naszym kibicom, którzy przez ostatnie półtora roku, byli odcięci od koszykówki i nie mogli oglądać naszej drużyny na żywo – zakończył Prezes Łukasz Żak.

W późniejszym terminie zostaną ogłoszone wszystkie rywalizujące drużyny oraz odbędzie się losowanie grup wraz z podaniem terminarza rozgrywek. O kolejnych informacjach odnośnie Alpe Adria Cup będziemy informować na bieżąco!