Pierwszym graczem, który podpisał z MKS-em kontrakt na sezon 2020/21 jest Ivan Karačić.

Nasz nowy koszykarz urodził się w Bośni i Hercegowinie, ale oprócz bośniackiego obywatelstwa, posiada też chorwackie. I to właśnie kadrę Chorwacji reprezentował w młodzieżowych rozgrywkach. W 2015 na Mistrzostwach Świata do lat 19 wywalczył srebro.

Karačić to 24-letni silny skrzydłowy, który mierzy 203 centymetry. Do tej pory występował w HKK Široki w lidze bośniackiej i drugiej lidze ABA. Minione rozgrywki w ABA zakończył ze średnimi statystykami 8.6 punktów, 5.1 zbiórek i 1.8 asysty na mecz, a w lidze bośniackiej notował 8.9 punktów, 6.1 zbiórek i 2.8 asysty.

– Do transferu przekonał mnie trener (Alessandro Magro przyp. red.). Zadzwonił do mnie, zadał parę pytań. Zmotywował mnie tym – tak swój wybór komentuje nowy gracz.

Ivan Karačić jest pewny swoich celów – Nie mogę się doczekać, aby poznać miasto i drużynę. Zamierzam dać Wam bardzo dobry sezon – dodał.

24-latek jest naszym pierwszym zawodnikiem na sezon 2020/21. Kolejne informacje transferowe będą podane jeszcze w tym tygodniu!