W pierwszym meczu ćwierćfinału Alpe Adria Cup MKS podejmie we własnej hali rumuński zespół SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara. Wynik osiągnięty w Hali Centrum może mieć kluczowe znaczenie w tym dwumeczu. Nasi zawodnicy mocno liczą na gorący doping dąbrowskich kibiców, który z pewnością pomoże w walce o zwycięstwo i wypracowanie dogodnej pozycji przed rewanżem.

SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara to zespół o uznanej marce na rumuńskiej mapie koszykarskich zmagań. W najwyższej klasie rozgrywkowej występuje nieprzerwanie od nieomalże 40 lat (od 1987 r.) i w swojej bogatej historii występów może pochwalić się dwukrotnym zdobyciem pucharu Rumunii – 2010 i 2015.

W obecnej edycji Alpe Adria Cup Timisoara jest prawdziwą rewelacją rozgrywek. W fazie grupowej rywalizowali w grupie D, gdzie w 6 meczach odnieśli 5 zwycięstw i doznali 1 porażki w meczu wyjazdowym z rąk zespołu Spisski Rytieri. Rumunii imponują przede wszystkim w organizacji gry ofensywnej, ich średnia zdobywanych punktów w meczu oscyluje wokół wartości 96 i jest to zdecydowanie najwyższy wynik spośród wszystkich ekip występujących w AAC (drugi zespół, nomen omen dobrze znany w Dąbrowie Górniczej, BK KVIS Pardubice osiągnął średnią – 85,33). Ich skumulowany bilans +/- wynosi 110! W ofensywie Timisoary kluczowe role odgrywają bez wątpienia Nikola Gajic oraz Igor Kesar (a jest to center mierzący 210 cm!), którzy potrafią regularnie trafiać swoje rzuty trzypunktowe na skuteczności powyżej 50%. Znaczącego wsparcia udzielają im Ilija Djokovic oraz Eric McClellan, którzy rzucają niewiele gorzej ze średnią powyżej 40%. Podopieczni trenera Dragana Petricevica konstruując swoje akcje ofensywne w dużej mierze opierają się na aktywnym dzieleniu się piłką, szukając wolnych pozycji dla swoich strzelców. Znakomite statystyki w tym aspekcie notuje serbski rozgrywający Ilija Djokovic, który rozdaje średnio powyżej 7 asyst na mecz. W defensywie Rumuni starają się uprzykrzać życie swoim rywalom wychodząc wysoko pressingiem i naciskając mocno już na obwodzie przy wykorzystaniu swoich graczy wysokich. Zbiórkę na własnej tablicy zapewnia Nikola Gajic, który w AAC notował dotychczas powyżej 7 zbiórek w obronie.

W rumuńskiej ekstraklasie Timisoara rywalizuje w grupie B, gdzie z bilansem 9 zwycięstw i 6 porażek zajmuje 2. Lokatę premiującą do awansu do fazy pucharowej. Na krajowym podwórku podopieczni trenera Petricevica nie dominują już tak jak to się działo dotychczas w AAC. Takie zespoły jak Constanta, Voluntari, czy Oradea pokazały, że można z nimi wygrać i to w sposób przekonujący. Timisoara zdecydowanie lepiej czuje się grając we własnej hali domowej, gdzie są bardzo trudni do pokonania. Na wyjeździe jednak już niejednokrotnie notowali porażki, a więc naszym koszykarzom nie pozostaje nic innego jak mocno zaatakować rywala podczas meczu przed własną publicznością, tak aby wypracować sobie odpowiednią przewagę przed meczem rewanżowym w Rumunii.

Wszystkich fanów basketu z Dąbrowy Górniczej i okolic zapraszamy do Hali Centrum im. Zygmunta Cybulskiego 25.01.23 r.  godz. 18:00

Bilety do kupienia TUTAJ