Przerwa w rozgrywkach to wytężony czas pracy w klubie w celu jak najlepszego przygotowania się do kluczowych meczów. Na początku doszło do zmiany trenera, a teraz trwają prace nad wzmocnieniem składu. Przed MKS-em decydująca o utrzymaniu część sezonu.

Już w najbliższą sobotę 29 lutego MKS wraca do walki o punkty w Energa Basket Lidze. Podopieczni włoskiego trenera Alessandro Magro w Warszawie zmierzą się z Legią, czyli bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie miejsca w elicie. Nie trzeba przekonywać, jak istotny będzie to pojedynek.

Czy MKS przystąpi do niego wzmocniony? – Trener Magro zdecydował, że potrzebne jest wzmocnienie na pozycję rozgrywającego. Wybrał już nawet zawodnika, któremu przedstawiliśmy konkretną ofertę i czekamy na rozwój wydarzeń. Być może już dzisiaj (we wtorek) będziemy wszystko wiedzieć. Zależy nam, żeby był z nami jak najszybciej. Czy uda się dopiąć wszystko przed meczem z Legią Warszawa? Tego na chwilę obecną nie wiem, ale zrobimy wszystko, żeby tak się stało – mówi prezes Łukasz Żak.

Kogo wyselekcjonował włoski szkoleniowiec? Tekele Cotton to zawodnik, którego Magro chętnie widziałby na obwodzie MKS-u. 27-latek może swobodnie grać tak na pozycji rozgrywającego, jak i rzucającego. Magro Cottona zna doskonale z występów w lidze włoskiej, gdzie zawodnik w sezonie 2018/2019 reprezentował ekipę Fiat Torino. W rozgrywkach EuroCupu notował wtedy średnio 10,3 punktu, 3,2 zbiórki i 1,5 asysty.

Na wzmocnieniu obwodu być może ruchy kadrowe się nie zakończą. Rozważana jest również opcja wzmocnienia strefy podkoszowej. Do MKS-u na pewno nie wróci z kolei Deng Deng, o powrocie którego dużo się w ostatnim czasie spekulowało.

O konkretach będziemy informować na bieżąco.