Kolejny powrót do Dąbrowy Górniczej! Po czterech sezonach w Radomiu koszykarzem MKS-u ponownie zostaje wychowanek klubu Marcin Piechowicz.

Marcin Piechowicz mierzy 198 centymetrów i występuje na pozycjach obwodowych. W minionym sezonie reprezentował barwy HydroTrucku Radom i średnio na mecz zdobywał 6.2 punktów, 5.6 zbiórek i 3 asysty. W radomskiej drużynie spędził 4 sezony. W tym czasie razem z drużyną raz wywalczył awans do fazy play-off, a w sezonie 2018/19 dotarł do półfinału Pucharu Polski. Dodatkowo w sezonie 2017-18 miał okazję zaprezentować się w europejskich pucharach. W koszykarskiej Lidze Mistrzów zagrał w 16 meczach i zdobywał w nich średnio 2.5 punktów, 1.9 zbiórek i 1.4 asyst na mecz. Tym samym został pierwszym wychowankiem w historii MKS-u Dąbrowa Górnicza, który zadebiutował w europejskich pucharach!

Do Radomia Marcin Piechowicz trafił z MKS-u. Zanim zdecydował się na zmianę klubu, reprezentował dąbrowskie barwy w rozgrywkach młodzieżowych, w I lidze, a przez trzy sezony również w najwyższej klasie rozgrywkowej. Był zatem w drużynie, gdy ta debiutowała na parkietach Ekstraklasy, w fazie play-off oraz w Pucharze Polski. Można więc powiedzieć, że dla Marcina Piechowicza jest to powrót do domu.

– Kilka rzeczy nałożyło się na to, że przyjąłem ofertę MKS-u. Chciałem zmienić otoczenia i ponownie walczyć o fazę play-off. Ważnym czynnikiem był również powrót bliżej domu, bliżej rodziny – mówi zawodnik. Jak jednak zauważa niemały wpływ na jego decyzję miał również sztab szkoleniowy – Do powrotu do Dąbrowy Górniczej mocno namawiał mnie trener Dukowicz, rozmawiałem też z trenerem Winnickim, przedstawił mi wizję zespołu, że będzie chciał na mnie postawić – powiedział koszykarz.

Marcin Piechowicz jest też pewny swoich własnych celów na rozgrywki 2021/22 – Będę chciał zrobić kolejny krok do przodu w swojej karierze, poprawić kilka elementów, rozwijać się koszykarsko. Myślę, że będę miał szansę na to w nadchodzącym sezonie – dodał.

Tym samym Marcin Piechowicz dołącza do Michała Nowakowskiego, Milivoje Mijovicia, Mikołaja Ratajczaka, Jakuba Motylewskiego oraz Filipa Małgorzaciaka. Drużynę poprowadzi Jacek Winnicki, a jego asystentem będzie Michał Dukowicz.