Mający na swoim koncie 44 mecze w NBA oraz występy w Koszykarskiej Lidze Mistrzów, EuroCupie oraz Lidze VTB Devyn Marble został nowym zawodnikiem MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Devyn Marble mierzy 198 centymetrów i może występować na pozycji rzucającego oraz niskiego skrzydłowego. Koszykarskie szlify zbierał na uczelni Iowa, gdzie notował średnie statystyki na poziomie 12.5 punktów, 3.4 zbiórek i 2.9 asysty na mecz. Po 4 latach w lidze NCAA został wybrany z 56 numerem w Drafcie do ligi NBA, w której w sezonach 2014/15 i 2015/16 rozegrał łącznie 44 mecze w barwach Orlando Magic.

Po dwóch latach w najlepszej koszykarskiej lidze rozegrał sezon w G-League, gdzie grał w Erie BayHawks. W kolejnych latach reprezentował Aris (Grecja i Koszykarska Liga Mistrzów), Dolomiti Energia Trento (Włochy i EuroCup), Virtus Bologna (Włochy i Eurocup), Santa Cruz Warriors (G-League). Miniony sezon rozpoczął jako zawodnik Astany w Lidze VTB. W 11 meczach zdobywał średnio 11.8 punktów (39.1% z gry, 33.3% za 3), 3.7 zbiórki oraz 2.4 asysty. W barwach tej drużyny rozegrał 11 meczów, po czym przeszedł do Maccabi Haifa. W lidze izraelskiej rozegrał 5 meczów, w których zdobywał średnio 13.6 punktów (38.9% z gry, 44.4% za 3), 4 zbiorki oraz 2.4 asysty.