Dobra gra Bryce’a Douviera została dostrzeżona. Nasz silny skrzydłowy po raz kolejny zyskał uznanie i otrzymał powołanie by reprezentować Austrię. Teraz podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami.

– Tak, to zdecydowanie wielki zaszczyt grać dla swojego kraju – mówi 29-letni Douvier, który w obecnym sezonie notuje średnio 12,9 punktu, 4,7 zbiórki, 1,5 przechwytu i 1,3 asysty na mecz.

– Dorastałem w Austrii, potem wyjechałem jeszcze jako dziecko. Teraz mam okazję wrócić i grać w reprezentacji. Za każdym razem, gdy to się dzieje, czuję się wspaniale i jestem bardzo wdzięczny – dodaje Douvier.

Austriacy w swojej grupie eliminacyjnej na drodze do EuroBasketu 2021 nie będą faworytem swojej grupy. Podczas lutowego „okienka” zagrają w domu z Ukrainą (20 lutego) i na wyjeździe ze Słowenią (23 lutego).

– Mamy trudnych rywali, bo zagramy z Ukrainą, Słowenią i Chorwacją. Wierzę jednak w naszą grupę ludzi. Jesteśmy razem od 2-3 lat, a wewnątrz panuje doskonała chemia, która jest lepsza przy każdym kolejnym zgrupowaniu. Mamy też nowego, bardzo dobrego trenera. Dlatego jestem jednak bardzo optymistycznie nastawiony w temacie naszych szans na awans – kończy Douvier.