W miniony piątek doszło do bezpośredniego starcia dwóch drużyn MKS-u Dąbrowa Górnicza biorących udział w rozgrywkach do lat 18. Braterska rywalizacja zakończyła się zwycięstwem podopiecznych trenera Wojciecha Wieczorka. Sprawdzamy co słychać na juniorskich parkietach Śląska i Zagłębia.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA II – MKS DĄBROWA GÓRNICZA I 37:87

Pierwsza drużyna MKS-u jest jednym z faworytów do walki o medale. W rundzie zasadniczej nie przegrali żadnego meczu i z bilansem 8-0 są na pierwszym miejscu w finałowej grupie A. W meczu z drugą drużyną prowadzoną przez trenera Macieja Glika, wyróżnili się Adam Niespor i Daniel Tomczyk rzucając po 17 punktów. Swój kolejny pojedynek zagrają u siebie z MKKS-em Rybnik 15 lutego.

STATYSTYKI Z MECZU

ŻORSKA AKADEMIA KOSZYKÓWKI – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 65:96

W przedostatni dzień stycznia wyjazdowe spotkanie z Żorską Akademią Koszykówki rozegrał zespół trenera Andrzeja Bartosza. Chłopaki zaprezentowali się z bardzo dobrej strony odnosząc pewne zwycięstwo. Znakomite spotkanie rozegrał Przemysław Paduch notując na swoje konto aż 32 punkty. Żorzanie ani przez chwilę nie byli w stanie zagrozić dąbrowianom. Z bilansem 9-1 MKS zajmuje 3. miejsce w tabeli. Swoje kolejne spotkanie rozegrają z MCKiS Jaworzno 13 lutego.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MKS MOS KATOWICE 52:78

Wyższość swojego przeciwnika musiała uznać drużyna do lat 13. Dąbrowianie przegrali w Katowicach z MKS MOS mimo iż wygrali pierwszą kwartę 15:12. Niestety w każdej kolejnej katowiczanie budowali przewagę, której ekipie z Zagłębia nie udało się zniwelować. Chłopaki mają przed sobą jeszcze jeden mecz. 10 lutego zagrają na wyjeździe z UKS MOSM Bytom.

STATYSTYKI Z MECZU

Przypominamy, że nadal trwa sprzedaż biletów na mecze z AZS-em Koszalin oraz PGE Turowem Zgorzelec.