Obie drużyny MKS-u Dąbrowa Górnicza do lat 18 zrealizowały cel rundy zasadniczej i awansowały do kolejne fazy rywalizacji o mistrzostwo kraju. Zespół numer jeden wygrał wszystkie dwanaście meczów i awansował z pierwszego miejsca, natomiast drużyna numer dwa była gorsza tylko od MKKS-u Rybnik. Przeglądamy ostatnie dni z juniorami.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA I – KKS MICKIEWICZ KATOWICE I 99:61 (32:18, 12:11, 25:15, 30:17)

Ekipa trenera Wojciecha Wieczorka pewnie pokonała u siebie zespół z Katowic i do kolejnej fazy rywalizacji awansowała bez porażki! To dobra zapowiedź walki MKS-u Dąbrowa Górnicza z najlepszymi drużynami kraju. Aż siedmiu zawodników ekipy z Zagłębia zdobyło 10+ punktów w ostatnim pojedynku. Najwięcej zapisał na swoje konto Kornel Jakieła kończąc z 21 oczkami.

STATYSTYKI Z MECZU

KKS MICKIEWICZ KATOWICE II – MKS DĄBROWA GÓRNICZA II 38:72 (17:22, 5:21, 10:15, 6:14)

Zwycięstwo odniosła również drużyna trenera Macieja Glika. Zawodnicy MKS-u pokonali na wyjeździe drugi zespół KKS Mickiewicz Katowice pewnie wygrywając każdą z kwart. Swoją grupę skończyli na 2. miejscu z bilansem 9 zwycięstw i 3 porażek. Najlepszym zawodnikiem ostatniego pojedynku dąbrowian był Konrad Belicki notując 16 punktów. Po 14 oczek dołożyli Dawid Rasztabiga i Patryk Molenda.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – KKS MICKIEWICZ KATOWICE 60:82 (14:20, 12:18, 15:27, 19:17)

Sukcesu kolegów nie była w stanie powtórzyć ekipa do lat 16, która w pierwszym meczu finałów grupy A przegrała u siebie 22-punktami z drużyną KKS Mickiewicz Katowice. Dąbrowianom nie pomógł znakomity, 27-punktowy występ Tomasza Pustelnika. Mimo wszystko pozostajemy dobrej myśli, bowiem podopieczni trener Marzeny Rudolf dopiero rozpoczęli swoją rywalizację.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MKKS RYBNIK 84:71 (18:21, 19:13, 19:21, 28:16)

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się drużyna do lat 14. Chłopaki na własnym parkiecie ograli MKKS Rybnik po trudnym i intensywnym meczu. Dopiero w czwartej kwarcie na dobre uciekli rywalowi wygrywając tę odsłonę spotkania 28:16. Z 23 punktami spotkanie zakończył Jakub Sarzycki, kolejnych 20 dołożył Przemysław Paduch. Z bilansem 8 zwycięstw i porażki ekipa MKS-u zajmuje 3. miejsce w tabeli. Przed nimi jeszcze sporo walki.

STATYSTYKI Z MECZU