Meczem wyjazdowym z Unger Steel Gunners Oberwart nasi koszykarze zainaugurowali tegoroczny Alpe Adria Cup. Nasz zespół już w ubiegłym sezonie brał udział w tych rozgrywkach kończąc je na etapie ćwierćfinału, gdzie musieliśmy uznać wyższość drużyny, nomen omen z Austrii, BC GGMT Vienna.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego przejęcia inicjatywy przez koszykarzy MKS, którzy w dużej mierze dzięki popisom strzeleckim Trevona Bluietta (w całym meczu trafił 5 z 8 rzutów 3 pkt. z czego 4 w I kwarcie!) szybko wypracowali sporą przewagę. W szczytowym momencie prowadzili już nawet 16 pkt. Podopieczni trenera Winnickiego kontrolowali przebieg spotkania przez całą pierwszą połowę konsekwentnie realizując przyjęte założenia. Na przerwę schodzili prowadząc 45:36. Gospodarze niejako zaskoczeni bardzo wysoką dyspozycją strzelecką rywali potrzebowali trochę czasu, aby wrócić do gry. Tak naprawdę nastąpiło to dopiero pod koniec III kwarty spotkania, kiedy po kilku udanych akcjach ofensywnych zniwelowali straty to zaledwie 5 pkt. Ostatnia kwarta meczu to niestety czas, o którym nasi koszykarze powinni jak najszybciej zapomnieć. Przez ostatnie 10 min. zdołali zdobyć zaledwie 8 pkt., seryjnie pudłując kolejne rzuty. Na domiar złego pojawiały się kolejne straty, które tylko napędzały rywali. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zawodników z Oberwart 74:71.

Kluczem do zwycięstwa Austriaków okazała się bez wątpienia determinacja i wola walki. Nie bez znaczenia była również ich twarda walka na tablicach (w całym meczu zebrali 36 piłek z czego 7 na atakowanej tablicy) oraz wystrzeganie się prostych błędów, co obrazuje bardzo dobry współczynnik asyst do strat na poziomie 2,5. Niestety nasi koszykarze nie wystrzegali się błędów i z naszych strat rywale wypracowali, aż 19 pkt.

Już 19 października o godz. 18:00 nasz MKS podejmie we własnej hali kolejnego rywala KK Furnir i miejmy nadzieję, że dzięki wsparciu naszych kibiców odniesie premierowe zwycięstwo w tegorocznej Alpe Adria Cup. Bilety dostępne są wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego, w dniu meczu kasy biletowe będą zamknięte.

Unger Steel Gunners Oberwart – MKS Dąbrowa Górnicza 74:71 (14:24; 22:21; 22:18; 16:8)

MKS Dąbrowa Górnicza: Trevon Bluiett – 20 pkt., Alonzo Verge Jr. – 17 pkt., Joseph Chealey –  16 pkt., Matthias Tass – 6 pkt., Kacper Radwański – 6 pkt., Martin Krampelj – 4 pkt., Jarosław Mokros – 2 pkt., Marcin Piechowicz – 0 pkt., Patryk Wilk – 0 pkt.

Unger Steel Gunners Oberwart: Derek Hanes – 22 pkt., Brock Gardner – 15 pkt., Edi Patekar – 10 pkt., Renato Poljak – 8 pkt., Jonathan Knessl – 7 pkt., Rob Howard – 6 pkt., Sebastian Kaeferle – 6 pkt., Jonathan Wess – 0 pkt., Magdy Abou-Ahmed – 0 pkt., Florian Koeppel – 0 pkt.