MKS Dąbrowa Górnicza zapełnia lukę pod koszem! Do drużyny trenera Jacka Winnickiego dołączy znany z parkietów Polskiej Ligi Koszykówki – Aleksandar Mladenović. Z uwagi na kontuzję Jakuba Parzeńskiego, MKS w ostatnich meczach musiał radzić sobie bez wsparcia klasycznego środkowego. 208-centymetrowy Serb wkrótce rozpocznie treningi z nową drużyną.

33-letni podkoszowy w Polsce występował dwa razy i dwukrotnie dla Śląska Wrocław. Pierwsza przygoda miała miejsce w sezonie 2011/2012, a druga w rozgrywkach 2014/2015. W poprzednim sezonie grał dla rumuńskiego BCMU Pitesti i notował średnio 12 punktów i 5 zbiórek. W 2006 próbował swoich sił w drafcie NBA, ale nie został wybrany.

W swoim dorobku ma m.in. zwycięstwo w Pucharze Rumunii (2013) i wicemistrzostwo Serbii (2008). To doświadczony środkowy, który stanowi zagrożenie grą tyłem do kosza. Będzie także mocnym punktem defensywy MKS-u. Serdecznie witamy Aleksandra w szeregach naszej drużyny i liczymy, że razem z nami będzie odnosił kolejne sukcesy na parkietach PLK.