Drużyna Wojciecha Wieczorka awansowała do finałowej grupy Mistrzostw Polski do lat 20. Koszykarze staną zatem przed ogromną szansą na odniesienie wielkiego sukcesu.

Biofarm Basket Junior Poznań, MKS Dąbrowa Górnicza oraz WKK Wrocław dołączyły w niedzielę do Asseco Gdynia, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, Exact Systems Śląsk Wrocław, KS AGH Korona Kraków i KS Rosa-Sport Radom, które awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 20 wywalczył dzień wcześniej.

MKS Dąbrowa Górnicza wywalczył awans z grupy II plasując się na drugim miejscu. Drużynie z Zagłębia wygrana z Hensfortu Przemyśl nie przyszła jednak łatwo. Do przerwy był remis i dopiero po zmianie stron, podopieczni Wojciecha Wieczorka zaczęli budować swoją przewagę. 19 punktów dla MKS uzyskał Maciej Bielecki.

MKS Dąbrowa Górnicza 90:80 Legia Warszawa

Biofarm Basket Junior Poznań 85:63 MKS Dąbrowa Górnicza

MKS Dąbrowa Górnicza 79:63 Hensfort Przemyśl

Finał odbędzie się w Radomiu od 28 lutego do 4 marca.