Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrał swoje cztery ostatnie mecze w Energa Basket Lidze – w każdym z nich przekraczał barierę 100 zdobytych punktów. Stelmet Enea BC Zielona Góra to kolejny rywal, którego gościć będziemy w Dąbrowie Górniczej. Czy uda się powalczyć o niespodziankę?

Po przeciętnym starcie sezony w ostatnim czasie podopieczni Żana Tabaka wskoczyli na zdecydowanie inny poziom. Grają efektownie i skutecznie, a co najważniejsze – wygrywają mecz za meczem. Ostatnie występy to cztery sukcesy – m.in. wygrana 101:77 nad aktualnym mistrzem Polski, drużyną Anwilu Włocławek.

Ofensywnie zielonogórzanie wyglądają znakomicie, trzy ostatnie ligowe występy to m.in. 43 trafione rzuty z dystansu – odpowiednio 14,15 i 14. Siła rażenia ekipy Tabaka musi budzić szacunek.

Liderem zespołu bez dwóch zdań jest Jarosław Zyskowski, który został wybrany MVP października w EBL. Skrzydłowy, który w poprzednim sezonie święcił mistrzostwo Polski we Włocławku, znakomicie odnalazł się w nowej roli w nowym klubie. Notuje średnio 17 punktów i 4,4 zbiórki. Trafia z 56 procent swoich rzutów, w tym bardzo dobre 44 procent rzutów z dystansu.

„Zyzio” to jednak nie jedyny zawodnik, któremu należy się przyjrzeć. W wielkiej formie jest ostatnio Przemysław Zamojski, swoje robi doświadczony Łukasz Koszarek. Gdy dodamy do tego solidnego pod koszem Drew Gordona czy coraz odważniejszego Ludviga Hakansona mamy zespół, który rywalizuje nie tylko w EBL, ale i silnej rosyjskiej lidze VTB.

Czy MKS zdoła zatrzymać rozpędzonych rywali? – Jako trener chciałbym wygrywać każdy mecz – mówi Michał Dukowicz. Do tego pojedynku nasz zespół podejdzie w dobrych nastrojach, które zapanowały po wygranej w Bydgoszczy nad Enea Astorią. – Wrócił Marek Piechowicz, mamy Michaela Frasera i Darrella Harrisa pod koszem. To już daje bardzo dużo, bo możemy swobodnie rotować składem, a i pod koszem nie muszą walczyć „czwórki” – dodaje.

Żeby myśleć o pokonaniu Stelmetu Enea BC musimy zagrać mecz kompletny – po obu stronach parkietu. I właśnie w to wierzymy!

UWAGA! Podczas meczu będzie trwała specjalna akcja pod hasłem „Świąteczna zbiórka słodyczy”. Wspólnie z Fundacją Godne Życie i Stowarzyszeniem Aktywna Dąbrowa będziemy zbierać cukierki dla dzieci. Wiemy, że możemy na Was liczyć drodzy fani.

MKS Dąbrowa Górnicza – Stelmet Enea BC Zielona Góra
13 listopad 2019, Hala „Centrum”, godz. 19:00