Trey Davis (183 cm, 25 lat) rekordzista pod względem zdobyczy punktowej w jednym meczu NBA G League w sezonie 2017/18 nowym rozgrywającym naszej drużyny.

Trey Davis, który jest absolwentem uczelni Massachusetts, podpisał roczny kontrakt z naszym klubem. W drużynie Massachusetts Minutemen grał cztery lata. Po czteroletniej grze na tej uczelni, gdzie w ostatnim sezonie (2015/2016) był najlepszym strzelcem (średnio 18,7 punktów) i asystentem (3,2 asysty) oraz drugim zbierającym (4,6 zbiórki) swojej drużyny został wybrany w drafcie NBA G League (zaplecze NBA) przez drużynę Canton Charge. W barwach tego zespołu rozegrał tylko jedno spotkanie, ale już w następnym sezonie (2017/18) reprezentował barwy Maine Red Claws, czyli drużyny, która również występuje w NBA G League i jest bezpośrednim zapleczem Boston Celtics. Były to zdecydowanie bardziej udane rozgrywki w wykonaniu Davisa, który wystąpił w 46 spotkaniach i notował w nich średnie statystyki na poziomie 16,7 punktów, 3,1 zbiórek, 4,7 asyst i 1,3 przechwytów na mecz. O nowym rozgrywającym naszego zespołu stało się głośno, gdy w spotkaniu przeciwko Lakeland Magic rzucił aż 57 punktów (7/14 za 2pkt, 10/14 za 3pkt oraz 13/14 z linii rzutów osobistych), co było najlepszym wynikiem pod względem indywidualnej zdobyczy punktowej w jednym meczu w minionym sezonie. Tak dobry sezon spowodował, że został zaproszony na ligę letnią, gdzie w drużynie Boston Celtics wystąpił w 4 meczach. Zdobywał w nich średnio 10,25 punktów, 2,5 asysty i 3 zbiórki. Najlepszy mecz rozegrał przeciwko Portland Trail Blazers (15.07.2018) rzucając tej ekipie 19 punktów (najwięcej w drużynie) i dodając po 3 asysty i zbiórki.

Trey jest bardzo wszechstronnym koszykarzem, o czym może świadczyć zdobycie przez niego aż 27 razy double-double w rozgrywkach NCAA. Bardzo dobrze wywiązuje się z roli kreatora gry oraz jest bardzo aktywny w grze na tablicach – jak na rozgrywającego ma bardzo dużo zbiórek. Jednak jego najważniejszą zaletą jest to, że potrafi zdobywać punkty na wiele sposobów – powiedział o nowym zawodniku trener Jacek Winnicki.