W ramach 12 kolejki 2. ligi MKS II podejmował we własnej hali gości z Tarnowskich Gór. MKS II odniósł okazałe zwycięstwo, o którym zadecydowała IV kwarta meczu, ale wszystko po kolei.

Rzut sędziowski wygrał Kacper Margiciok i już w pierwszej akcji meczu Jakub Gdowik zdobył pierwsze punkty dla MKS II. Pierwsze minuty spotkania wydawały się wskazywać, iż dąbrowianie kontrolują przebieg spotkania i gościom będzie bardzo ciężko nawiązać równorzędną walkę z rywalem. W połowie I kwarty duet gości Weiss – Czyż przeprowadził jednak 9 pkt. run i podopieczni trenera Radosław Kucińskiego zbliżyli się na 1 punkt – 15:16. Ostatnie minuty I kwarty to już regularna wymiana ciosów zakończona minimalnym prowadzeniem KKS Ragor Tarnowskie Góry 25:24. II kwartę udanie rozpoczął świetnie dysponowany Kacper Margiciok (w całym meczu zdobył 26 pkt. rzucając na skuteczności 61,9 %) i już po niespełna minucie MKS II ponownie objął prowadzenie. W tej części gry dobre minuty rozegrali także Brajan Płatek oraz Dawid Boryka, którzy tylko w II kwarcie zdobyli odpowiednio Płatek – 10 pkt (w tym dwie celne trójki), Boryka – 7 pkt. Pierwsza połowa ostatecznie zakończył się prowadzeniem MKS II 46:42.

Po zmianie stron obie drużyny nie zamierzały zwalniać tempa i konsekwentnie punktowały utrzymując wynik meczu w okolicach remisu. Tylko w tej części gry oba zespoły zdobyły, aż 60 pkt. ! W ostatnich 3 minutach III kwarty Kacper Dziedzic dał prawdziwy pokaz umiejętności strzeleckich, zdobywając 12 pkt. (w tym 2 celne trójki) i po 30 minutach meczu MKS II prowadził już 78:70. Wtedy przyszedł czas na ostatnią, kluczową odsłonę meczu, w której podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka zupełnie zdominowali rywala i pozwolili mu zdobyć zaledwie 8 pkt., a sami ustrzelili ich aż 23 i zakończyli mecz zdecydowaną przewagą 101:78.

MKS II odniósł okazałe zwycięstwo, a przyczyniła się do tego z pewnością dobra dyspozycja strzelecka naszych zawodników, przy wydatnym udziale graczy rezerwowych, którzy dali, aż 34 pkt. z ławki. Przekraczając barierę 100 pkt. rzucali oni ze skutecznością rzutów z gry – 56,9 % (64,4 % za 2 pkt. i 40 % za 3 pkt.), a pięciu zawodników uzyskało dwucyfrową zdobycz punktową. Nasi koszykarze potrafili również skutecznie wywierać presję na rywala, zmuszając go tym samym do strat, które zamieniali na punkty. Indywidualnie należy wyróżnić Kacpra Margicioka, który zdobył 26 pkt., 7 zbiórek i 4 przechwyty.

MKS II Dąbrowa Górnicza – KKS Ragor Tarnowskie Góry 101:78 (24:25; 22:17; 32:28; 23:8)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Margiciok – 26 pkt., Dawid Boryka – 19 pkt., Kacper Dziedzic – 18 pkt. Brajan Płatek – 12 pkt., Kamil Wójciak – 11 pkt., Jakub Gdowik – 7 pkt., Maksymilian Buszka – 4 pkt., Adam Kępski – 3 pkt., Kacper Indyk – 1 pkt., Jakub Wojdała – 0 pkt., Robert Misiak – 0 pkt.

KKS Ragor Tarnowskie Góry: Jakub Czyż – 20 pkt., Dawid Weiss – 15 pkt., Aleksander Maślanka – 15 pkt., Szymon Podgórski – 13 pkt., Nikodem Kowalski – 9 pkt., Marcin Majcherek – 6 pkt., Miłosz Bełdycki – 0 pkt., Paweł Respondek – 0 pkt., Mikołaj Grocholewski – 0 pkt., Oliwier Panek – 0 pkt., Franciszek Skrabek – 0 pkt., Jakub Baran – 0 pkt.