Czas rozpocząć kolejny sezon Energa Basket Ligi! W pierwszej kolejce na wyjeździe zmierzymy się z Kingiem Szczecin.

Złe wspomnienia o zeszłym, nieudanym sezonie już wymazaliśmy i zrobimy wszystko, by już się nie powtórzyły. Po mocno przepracowanym okresie przygotowawczym, w którym drużyna rozegrała 5 spotkań towarzyskich, ważne jest odpowiednie wejście w sezon. Samej gry nie mogą się już również doczekać zawodnicy i sztab trenerski. O czym mówił Andy Mazurczak i asystent trenera Radosław Soja.

Andy Mazurczak – Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani. Oprócz treningów oglądamy dużo video, trenerzy Magro, Soja i Skibniewski przygotowują nas cały tydzień na mecz w Szczecinie. Myślę, że chłopacy są gotowi na granie i cieszymy się, że już rozpoczynamy sezon.

Radosław Soja – Uważam, że drużyna jest dobrze przygotowana do nadchodzącego meczu, jak i całego sezonu. Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy i nie możemy już się doczekać, kiedy będziemy mogli zaprezentować się na parkiecie w Szczecinie.

NA CO UWAŻAĆ?

Podobnie jak przed rokiem, centralną postacią w szczecińskiej drużynie powinien być znany w Dąbrowie Górniczej Cleveland Melvin. Głównym celem defensywy powinno być zatrzymanie Amerykanina, który rozpocznie w Polsce trzeci sezon, a jak do tej pory notuje średnio na mecz 16,2 punktów, 5,4 zbiórek i 1,3 bloku. Wydaje się, że obok Melvina liderem drużyny może zostać Kasey Hill. Rozrywający zeszły sezon grał w 2. lidze niemieckiej i notował tam średnie statystyki na poziomie 17 punktów i 7 asyst na mecz. Spotkanie z MKS-em będzie dla niego debiutem na parkietach Energa Basket Ligi

Trener Kinga Łukasz Biela, ma jednak niełatwe zadanie. Aktualnie w składzie szczecinian znajduje się tylko jeden center, co powoduje, że Cleveland Melvin, wraz z drugim nominalnym silnym skrzydłowym Mateuszem Bartoszem, będą najprawdopodobniej zmuszeni do gry również na „piątce”.

Skład drużyny
Rozgrywający: Kasey Hill, Jakub Kobel, Jakub Schenk
Rzucający: Paweł Kikowski, Dominik Wilczek
Niski Skrzydłowy: Thomas Davis, Mateusz Zębski
Silny Skrzydłowy:
Maciej Adamkiewicz, Mateusz Bartosz, Cleveland Melvin
Środkowy
: Adam Łapeta

HISTORIA BEZPOŚREDNICH SPOTKAŃ

Sezon 2014/15
King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 80:86
MKS Dąbrowa Górnicza – King Szczecin 85:94

Sezon 2015/16
King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 71:69
MKS Dąbrowa Górnicza – King Szczecin 73:82

Sezon 2016/17
King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 82:79
MKS Dąbrowa Górnicza – King Szczecin 90:79

Sezon 2017/18
MKS Dąbrowa Górnicza – King Szczecin 84:73
King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 88:82

Sezon 2018/19
MKS Dąbrowa Górnicza – King Szczecin 82:91
King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 99:84

Sezon 2019/20
King Szczecin – MKS Dąbrowa Górnicza 97:44