W ślad juniorów i kadetów poszły ostatnio nasze dwie drużyny seniorskie. Drugoligowcy pokonali TS Wisłę Kraków, natomiast pierwsza drużyna sensacyjnie odebrała zwycięstwo mistrzowi Polski. Młodsi również nie zwalniają tempa, choć ekipa do lat 20 w ostatnim meczu przegrała zażarty bój. Przeglądamy ostatni tydzień rozgrywek na Śląsku i Zagłębiu.

AZS AWF MICKIEWICZ ROMUS KATOWICE – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 64:63 (15:11, 17:26, 17:7, 15:19)

Kawał koszykarskiego widowiska. Po pierwszej połowie dąbrowianie prowadzili z AZS-em 5 punktami, głównie dzięki bardzo dobrej drugiej kwarcie, którą wygrali 26:17. Zaraz po przerwie inicjatywę przejęli rywale odrabiając straty i budując pięć oczek przewagi przed finałową odsłoną pojedynku. Podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka walczyli do ostatnich minut, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywala. W meczu na szczycie rozgrywek do lat 20, MKS Dąbrowa Górnicza poniósł pierwszą porażkę. Dla Katowiczan 22 punkty zanotował Kacper Majka. Z 16 punktami mecz dla gości skończył będący ostatnio w dobrej formie Adam Skiba. 15 listopada drużyna zagra z MCKS Czeladź u siebie.

STATYSTYKI Z MECZU

AZS POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA I 50:70 (19:17, 11:21, 19:11, 1:21)

Patrząc na wyniki kwart, jak na dłoni widać to, co było dla pierwszej drużyny MKS-u w rozgrywkach do lat 18 decydujące. Zatrzymanie rywala na zaledwie jednym punkcie w czwartej kwarcie to nie lada wyczyn! Co więcej, po drugiej stronie parkietu gracze trenera Wieczorka byli w stanie zdobyć 21 oczek! Całkowicie zdominowali przeciwnika w tej części spotkania. Po raz kolejny wyróżniał się Adam Skiba notując 16 punktów. Kolejnych 13 dołożył Daniel Tomczyk.

STATYSTYKI Z MECZU

MKKS RYBNIK – MKS DĄBROWA GÓRNICZA II 64:50 (23:11, 12:6, 19:12, 10:21)

Smakiem zwycięstwa musiała się obejść druga drużyna MKS-u występująca w tych samych rozgrywkach. Po zwycięstwie nad Żorską Akademią Koszykówki 81:59, w kolejnym meczu lepszy od dąbrowian okazał się MKKS Rybnik. W ostatecznym rozrachunku podopieczni trenera Macieja Glika przegrali 14-punktami. Najlepszym graczem gości z Zagłębia był Dawid Rasztabiga. Skończył mecz z 14 oczkami.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – UKS JUNIOR BASKET KATOWICE 98:35 (31:10, 24:9, 16:8, 27:8)

Swojego rywala kompletnie zdominował zespół biorący udział w rozgrywkach do lat 16. Gracze Marzeny Rudolf nie pozwolili wyjść rywalowi z 10 punktów w kwarcie. To już czwarta wygrana tego zespołu w swojej grupie. Mecz z 34 punktami na koncie zakończył Dawid Orłowski, 18 punktów dołożył Patryk Zapert.

STATYSTYKI Z MECZU

MCKS CZELADŹ – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 40:108 (15:26, 10:32, 7:29, 8:21)

W równie dominującym stylu wygrała drużyna rozgrywek do lat 14. Wyjazd do Czeladzi zakończyli z niemal 70 punktową przewagą. To ich trzecie zwycięstwo w rozgrywkach i jak na razie pozostają bez porażki. Drużyna Andrzeja Bartosza nie zawodzi, ale trudne sprawdziany dopiero przed nią. Najlepszym zawodnikiem w spotkaniu z MCKS-em był Przemysław Paduch notując na swoje konto aż 38 punktów!

STATYSTYKI Z MECZU

MKS MOS KATOWICE – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 65:46 (12:17, 16:16, 15:8, 22:5)

Gorycz porażki przełknąć musiała drużyna z rozgrywek do lat 13. Zespół MKS-u dobrze rozpoczął mecz, wygrywając pierwszą połowę różnicą 4 punktów, ale w trzeciej i czwartej kwarcie wyraźnie pozwolili przeciwnikowi przejąć spotkanie i ostatecznie zakończyć je pewnym zwycięstwem. Chłopaki z Zagłębia na pewno wyciągną z tej porażki lekcje. 15 punktów dla katowiczan zanotował Karol Łebek. Z takim samym dorobkiem spotkanie skończył reprezentant dąbrowian – Stanisław Pelz.

STATYSTYKI Z MECZU

Trzy mecze tego samego dnia (5 listopada) rozegrała drużyna z rocznika 2005. Wszystkie trzy zakończyły się zwycięstwem najmłodszych przedstawicieli MKS-u! 52:22 z MCKS Czeladź, 52:32 z UKS MOSM Bytom II oraz 55:17 z KKS Tarnowskie Góry.