W weekend zwycięstwo odniosła także drużyna rezerw MKS-u Dąbrowa Górnicza. Ostatni pojedynek w Hali Centrum potwierdził, że chłopakom nie brakuje motywacji i są bardzo dobrze przygotowani do zmagań sezonu.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – SKK RZESZÓW 103:53 (23:13, 21:11, 21:23, 38:6)

Zespół Wojciecha Wieczorka rozegrał swój pierwszy mecz w ramach rozgrywek II ligi i całkowicie rozbił SKK Rzeszów wygrywając różnicą… 50 punktów! Dąbrowianie dominowali po obu stronach parkietu, bardzo szybko budując przewagę. W drugiej połowie ekipa gości nie miała już żadnej odpowiedzi i sprawiała wrażenie rozbitej. Czwartą kwartę MKS wygrał 38:6!

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Dawid Boryka. Zakończył mecz z dorobkiem 21 oczek (5/14 FG, 3/4 3PT). Kolejnych 20 punktów dołożył Patryk Piszczatowski trafiając na 64% skuteczności. Podopieczni trenera Wieczorka trafili znakomite 15/30 z dystansu. Oby tylko taka forma strzelecka dopisywała chłopakom przez cały sezon. Najlepszym zawodnikiem gości był Kondar Strzępek. Zanotował 14 punktów.

Kolejny mecz ekipy z Zagłębia w najbliższą sobotę (7 października). O 16:00 zagrają na wyjeździe z Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków.