Długo wyczekiwana „jedynka” w końcu zakontraktowana. Dominic Artis został nowym zawodnikiem naszego klubu. 26-letni rozgrywający poprzedni sezon spędził we włoskiej drużynie Consultinvest VL Pesaro.

Nasz nowy gracz zaczynał edukację na uczelni Oregon, a zakończył ją na University of Texas at El Paso (UTEP). Tam w seniorskim sezonie notował średnio 15 punktów, 6,5 zbiórki i 5,8 asysty.

Potem przeniósł się… do Polski, gdzie podpisał umowę z Czarnymi Słupsk. Tam rozegrał 16 meczów notując średnio 15,3 punktu, 6,1 asysty, 5,1 zbiórki i 2 przechwytów na mecz. Z powodów problemów organizacyjnych musiał w trakcie rozgrywek szukać nowego pracodawcy. Ostatnie rozgrywki spędził z kolei we Włoszech. W ekipie Consultinvest VL Pesaro jego średnie sięgnęły poziomu 9,9 punktu, 3,5 zbiórki, 3,2 asysty i 1,7 przechwytu na mecz.

– Dominic to rozgrywający o wielu walorach. Dobrze kieruje grą, potrafi kontrolować tempo i bardzo dobrze napędza szybki atak. Do tego ma swoje duże walory w grze defensywnej, a to również był bardzo ważny powód, dla którego zdecydowałem się na tego gracza – mówi Michał Dukowicz, szkoleniowiec naszego zespołu.

Tym samym budowa składu na sezon 2019/2020 dobiegła niemal końca. Dominic Artis jest czwartym graczem zagranicznym w naszym zespole. Piątym i ostatnim będzie gracz na pozycję środkowego. To on zamknie kadrę.

Aktualna kadra MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2019/2020: Jakub Kobel, Marek Piechowicz, Filip Put, Darrell Harris, Radosław Chorab, Konrad Dawdo, Iwan Wasyl, Tavarius Shine (USA), Robert Johnson (USA), Bryce Douvier (Austria), Dominic Artis (USA).