Drugi zawodnik zza oceanu związał się kontraktem z naszym klubem. Nowym graczem MKS-u Dąbrowa Górnicza na sezon 2019/2020 został Robert Johnson. Zawodnik występował będzie na pozycji rzucającego.

Robert Johnson ma 24 lata i 193 centymetry wzrostu. Jest absolwentem uczelni Indiana, gdzie seniorski sezon w 2018 roku zakończył ze średnimi na poziomie 14 punktów, 4,5 zbiórki i 2,7 asyst na mecz. Trafiał z 37-procentową skutecznością z dystansu.

Potem próbował dostać się do NBA, ale pomimo krótkiego kontraktu z Milwaukee Bucks w najlepszej lidze świata nie zagrał. Ostatnio zaliczył przygodę z NBA Summer League, gdzie rozegrał siedem meczów dla Atlanty Hawks.

Ostatni sezon spędził w G League, czyli zapleczu ligi NBA. W barwach ekipy Wisconsin Herb zagrał 47 razy notując 7,3 punktu, 2,7 zbiórek i 1,9 asysty na mecz. Teraz czas na kolejne wyzwania w jego karierze i grę w Europie.

– Johnson to zawodnik po dobrej uczelni i dobrym sezonie w G League – komplementuje nowego podopiecznego trener Michał Dukowicz. – Szukałem gracza, który zapewni punkty z pozycji numer dwa, czyli rzucającego. I na pewno Robert jest takim zawodnikiem.

Aktualna kadra MKS-u na sezon 2019/2020: Jakub Kobel, Marek Piechowicz, Filip Put, Darrell Harris, Radosław Chorab, Konrad Dawdo, Iwan Wasyl, Tavarius Shine (USA), Robert Johnson (USA).