Kolejny dzień, kolejny kontrakt! Nowym koszykarzem MKS-u Dąbrowa Górnicza jest 25-letni Jakub Motylewski.

Nasz nowy środkowy mierzy 210 centymetrów. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Polpharmy Starogard Gdański. Średnio na mecz zdobywał 3.3 punkty, 2.9 zbiórki i 0.8 bloku spędzając na boisku 9:25 minut. Do Starogardu Gdańskiego trafił z I-ligowej drużyny Jamalex Polonia 1912 Leszno, gdzie był wypożyczony z Trefla Sopot. Barwy sopockiego zespołu reprezentował od sezonu 2012/13, grając najpierw w kadrach młodzieżowych i w II lidze, a od sezonu 2015/16 również na ekstraklasowych parkietach.

25-latek widzi w MKS-ie swoją szansę na rozwój – Zdecydowałem się na grę w Dąbrowie ze względu na trenera Magro. Po rozmowach z nim wiedziałem, że jest to dla mnie szansa na rozwój – powiedział Motylewski.

Wpływ na decyzję środkowego miał również Radosław Soja – Rozmawiałem też z trenerem Radkiem Soją, z którym już pracowałem wcześniej, i on też miał duży wpływ na moją decyzję. Cieszę się, że będziemy znowu w jednej drużynie, bo jest świetnym trenerem – dodał zawodnik.

Jakub Motylewski to piąty zawodnik w kadrze MKS-u na sezon 2020/21. Wcześniej kontrakty podpisali Ivan Karačić, Elijah Wilson, Michał Nowakowski i Andy Mazurczak.