Przełom lutego i marca to pracowity okres dla trenera Wojciecha Wieczorka i jego podopiecznych – rozgrywki rundy zasadniczej II ligi znajdują się obecnie w decydującej fazie, a do tego już w tym tygodniu zespół złożony z niemal tych samych zawodników weźmie udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski.

Jak wiadomo nasza drużyna do lat 20 na początku lutego wywalczyła awans do finału Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Nie było jednak czasu nawet na chwilę radości, gdyż cały czas toczy się rywalizacja na II-ligowych parkietach, a już niebawem walczyć trzeba będzie w finałach tej kategorii wiekowej. Drugi zespół MKS-u nadal walczy o udział w fazie play-off i w niedzielę uczynił pierwszy krok do sukcesu, pewnie pokonując KŚ AZS Gliwice 83:67. Od początku nasi gracze narzucili swój styl gry i pewnie wygrali trzy kwarty, by w ostatniej odsłonie kontrolować sytuację. Po raz kolejny świetny mecz zagrał Adam Skiba, który zdobył 22 punkty, z czego aż 13 w I kwarcie, ponadto na swoim koncie zapisał 4 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty. Adam potrzebował zaledwie 14 rzutów, z których trafił 10, by osiągnąć swoją zdobycz. 20 punktów dołożył Patryk Wieczorek, którego trzy trójki pod rząd w ostatniej kwarcie ostatecznie przypieczętowały wygraną – on również popisał się znakomitą skutecznością, trafiając 7 z 10 rzutów, w tym 4 z 5 za trzy punkty, dokładając do swojej zdobyczy 5 asyst. Bliski double-double był Łukasz Majchrowski – 9 punktów i 9 zbiórek a bardzo dobry występ zaliczył nasz podkoszowy zmiennik Maciek Bielecki, który zakończył mecz z dorobkiem 6 punktów, 9 zbiórek, 3 bloków i 2 przechwytów w ciągu zaledwie 14 minut gry. Podopieczni trenera Wieczorka rozegrają jeszcze dwa wyjazdowe spotkania: 7 marca w Przemyślu oraz 11 marca w Bielsku-Białej. Jedna wygrana może dać awans do najlepszej ósemki, jednak zadanie będzie niezwykle trudne – obydwa zespoły zajmują obecnie wyższe miejsca w tabeli.

Zanim jednak powrócimy na II-ligowe parkiety naszych graczy czeka turniej finałowy Mistrzostw Polski. Sam udział to już wielki sukces, gdyż w Radomiu, gdzie finały zostaną rozegrane zmierzy się ze sobą 8 najlepszych zespołów w tej kategorii w Polce. Grupa będzie wymagająca i zmierzymy się w niej z gospodarzem turnieju – KS Rosa-Sport Radom, Exact Systems Śląsk Wrocław oraz UKS Gim 92 Ursynów Warszawa.

Terminarz meczów:
Środa, 28.02.2018, godzina 19:45 MKS Dąbrowa Górnicza – Exact Systems Śląsk Wrocław
Czwartek, 1.03.2018, godzina 17:00 MKS Dąbrowa Górnicza – KS Rosa-Sport Radom
Piątek, 2.03.2018, godzina 14:30 MKS Dąbrowa Górnicza – UKS Gim 92 Ursynów Warszawa

Warto przyjrzeć się bliżej naszym rywalom:

UKS Gim 92 Ursynów Warszawa zajął drugie miejsce w swoim turnieju półfinałowym, ulegając tylko Asseco Gdynia, natomiast pokonał TKM Włocławek oraz naszego rywala z rozgrywek w województwie Śląskim – AZW AWF Mickiewicz Romus Katowice. Zespół prowadzi Marek Popiołek, członek sztabu koszykarskiej reprezentacji Polski.

Exact Systems Śląsk Wrocław pewnie wygrał swoją grupę eliminacyjną, pokonując AGH Koronę Kraków, Trefl Sopot oraz MKS Pruszków. To zespół bardzo mocny, oparty na zawodnikach na co dzień trenujących w I lidze. Zespół prowadzi duet Tomasz Jankowski-Jacek Krzykała, od wielu lat związany z klubem z Wrocławia.

KS Rosa-Sport Radom również bez większych problemów wygrała swoją grupę, pokonując ŁKS Szkoła Gortata Łódź, MKS Start Lublin oraz zawsze mocny WKK Wrocław. W zespole z Radomia występuje były zawodnik MKS-u Mateusz Szczypiński. Trenerem zespołu jest Dawid Mazur.

Faworytami grupy będą gospodarze z Radomia oraz zespół z Wrocławia. Te kluby znajdować się będą w gronie kandydatów do medalu, jednak nie oznacza to, że nie są do pokonania. Zespół z Warszawy to także bardzo mocna drużyna, jednak pozostająca w zasięgu naszych zawodników. Czekają nas z pewnością trzy mecze twardej walki a za wielki sukces uznać będzie można awans z grupy. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.