Jest i on! Evariste Shonganya został naszym nowym środkowym na sezon 2019/2020! Reprezentant Demokratycznej Republiki Kongo jest naszym ostatnim wzmocnieniem i zamyka skład.

Shonganya ma 27 lat i 203 centymetry wzrostu. Ostatni sezon spędził w Szwecji broniąc barw drużyny KFUM Jamtland. Rozgrywki zakończył ze średnimi na poziomie 12,6 punktu (57 procent skuteczności rzutów z gry), 8,1 zbiórki i 2,5 asyst na mecz.

– To bardzo mobilny gracz i takiego właśnie chciałem i szukałem. Dobrze zbiera i jest solidnym defensorem. Może grać również na pozycji silnego skrzydłowego, co też jest ważną sprawą – mówi Michał Dukowicz, szkoleniowiec naszego zespołu.

Transfer ten zakończył budowę składu na sezon 2019/2020. Kongijczyk jest piątym zagranicznym zawodnikiem w drużynie, która sezon rozpocznie 27 września meczem wyjazdowym w Gliwicach przeciwko tamtejszej ekipie GTK.

Kadra MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2019/2020: Jakub Kobel, Marek Piechowicz, Filip Put, Darrell Harris, Radosław Chorab, Konrad Dawdo, Iwan Wasyl, Tavarius Shine (USA), Robert Johnson (USA), Bryce Douvier (Austria), Dominic Artis (USA), Evariste Shonganya (Demokratyczna Republika Kongo)