Pierwszy mecz sezonu MKS Dąbrowa Górnicza zakończył okazałym zwycięstwem. W Gliwicach w derbach śląsko-zagłębiowskich pokonał miejscowe GTK 95:67. Wynik, tak samo jak gra dąbrowian, mogły cieszyć, ale teraz czas na kolejne, trudne wyzwanie, czyli wyjazd do Zielonej Góry

Enea Zastal BC Zielona Góra ma już za sobą dwa mecze w obecnych rozgrywkach. W I kolejce Energa Basket Ligi podopieczni Oliviera Vidina wygrali ze Śląskiem Wrocław 81:71, a wcześniej w meczu o Suzuki Superpuchar Polski pokonali Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 84:69. Dwa dwucyfrowe zwycięstwa z rywalami, którzy grają w europejskich pucharach i typowani są do walki o medale, pokazują, że zielonogórzanie są bardzo wymagającym przeciwnikiem, który od pierwszych minut wszedł dobrze w sezon.
W przypadku tej drużyny bardzo trudno jest skupić się na jednym konkretnym zawodniku. Za kreowanie gry odpowiada Branden Frazier, który w dwóch pierwszych meczach drużyny rozdał 22 asysty! W formacji podkoszowej rządzi Dragan Apić. Serb rozpoczął sezon od double-double, na które złożyło się 25 punktów i 12 zbiórek. Dodatkowo zielonogórzanie bardzo dobrze dbają o piłkę i popełniają mało strat (8 w Suzuki Superpucharze Polski i 7 w I kolejce Energa Basket Ligi). Bardzo ważne jest zatem, aby wykorzystywać każdy błąd przeciwnika. W pierwszym meczu MKS-u Dąbrowa Górnicza bardzo dobrze zaprezentowali się w tym aspekcie Mike Lewis II oraz Nic Moore, którzy zanotowali po 3 przechwyty, a wymuszanie strat i niecelnych rzutów w starciu z GTK przełożyło się 17 punktów z szybkiego ataku.

Skład Enei Zastal BC Zielona Góra:

Rozgrywający: Branden Frazier, Andrzej Mazurczak, Kacper Traczyk
Rzucający: Devoe Joseph, Nikodem Klocek, Nemanja Nenadić
Niski Skrzydłowy: David Brembly, Konrad Szymański, Przemysław Żołnierewicz
Silny Skrzydłowy:
Tony Meier, Jarosław Zyskowski
Środkowy
: Dragan Apić, Krzysztof Sulima

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Mike Lewis II oraz D.J. Fenner (18) – Dragan Apić (25)
Zbiórki: D.J. Fenner oraz Milivoje Mijović (7) – Dragan Apić (12)
Asysty:
Mike Lewis II oraz Nic Moore (4) – Branden Frazier (14)
Przechwyty: Mike Lewis II oraz Nic Moore (3) – Dragan Apić, Nemanja Nenadić, David Brembly, Jarosław Zyskowski i Tony Meier (1)
Bloki: brak (0) – Dragan Apić (1)
EVAL: D.J. Fenner (19) – Dragan Apić (32)