MKS Dąbrowa Górnicza czeka ostatni wyjazd przed rozpoczęciem sezonu. W weekend 24 i 25 września drużyna z Zagłębia zagra na XXI turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. W Hali Gryfia zmierzymy się z trzema drużynami Tauron Basket Ligi.

Po przyjeździe z Warki wokół drużyny z Dąbrowy zapanowała dobra atmosfera. Zespół wygrał sześć meczów w z rzędu, pokonując m.in. wicemistrza Polski – Rosę Radom. Trener Drażen Anzulović przyznał, że jest zadowolony z dotychczasowej pracy swoich zawodników, ale przed nimi jeszcze bardzo istotna końcówka okresu przygotowań.

Już w piątek zespół wyjeżdża do Słupska na kolejny turniej. W systemie półfinałów i finału MKS w pierwszym meczu zmierzy się z gospodarzem – Energą Czarnymi Słupsk. Jeszcze przed tym pojedynkiem swoje starcie rozegrają AZS Koszalin i Polski Cukier Toruń. Zwycięzcy kolejnego dnia zagrają w finale, z kolei przegrani powalczą o III miejsce.

Program XXI Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska:

24.09.2016 – sobota

15:00 AZS Koszalin – Polski Cukier Toruń
17:00 Oficjalna prezentacja drużyny
18:00 Energa Czarni Słupsk – MKS Dąbrowa Górnicza

25.09.2016 – niedziela

12:00 Mecz o III miejsce
14:30 Mecz o I miejsce
16:30 Uroczyste zakończenie Turnieju