Dobiegła końca akcja „Movember”. Czas na finał przedsięwzięcia – czyli wybór „Najlepszego Wąsacza Zagłębia Dąbrowskiego”!

O zwycięstwo powalczą:  (Zagłębie Sosnowiec piłka), Dominik Nahuńko (Zagłębie Sosnowiec – hokej), Brandon Koppers (MKS Będzin – siatkówka) oraz Alan Czujkowski (MKS Dąbrowa Górnicza)

Głosowanie odbywa się za pomocą reakcji na naszej stronie na Facebooku.

Czekamy na Wasze typy do niedzieli (godz.10:00).

Przypomnijmy:

W akcję „Movember” włączyli się piłkarze i hokeiści Zagłębia, siatkarze MKS Będzin oraz koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza. Przedstawiciele zespołów przez cały miesiąc zachęcali do badań, a także sami wzięli w nich udział. Dodatkowym „smaczkiem” przedsięwzięcia było zapuszczenie wąsa i konkurs na koniec miesiąca.

Cel akcji udało się zrealizować. W partnerskiej placówce Poliklinika Doktora Bessera przebadało się 140 mężczyzn. – Zainteresowanie było zdecydowanie większe niż w ubiegłych latach. Mężczyźni chętnie przychodzili do placówki zaznaczając, że przekonała ich akcja sportowców – mówi Jagienka Besser-Skop, dyrektorka placówki.

Podczas badań wykryto dwa przypadki raka jąder oraz trzy przypadki nieprawidłowości, skierowane do dalszej diagnostyki. – Uratowaliście tych facetów. Możecie być z siebie bardzo dumni. Jesteście wielcy duchem i sercem. Pokazaliście odwagę, przełamując temat tabu – zaznaczyła Besser-Skop.