Po raz drugi w historii nasz zespół rozegra derbowy pojedynek na poziomie koszykarskiej Ekstraklasy. Na swoim terenie w ostatniej kolejce pierwszej fazy sezonu zagramy z GTK Gliwice. By pokazać, że derby mogą odbyć się bez wzajemnych animozji kluby zjednoczyły siły i wspólnie promują niedzielny mecz.

Zawodnicy MKS i GTK wspólnie odwiedzili szkoły podstawowe – w Dąbrowie Górniczej zawitali do Szkoły Podstawowej nr 10, natomiast w Gliwicach do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7. Zdjęcia z wizyt, w których wzięli udział gracze obydwu drużyn znaleźć można na Facebookowej stronie naszego klubu oraz oczywiście GTK. O wzajemnej sportowej rywalizacji mówili: Maciej Kucharek, DJ Shelton, Marek Piechowicz, Paweł Zmarlak, Jovan Novak, Michał Gabiński, Lukas Palyza oraz Maverick Morgan. Dwóch spośród wyżej wymienionych graczy miało w przeszłości okazję grać w barwach klubu z Dąbrowy Górniczej.

Nie zabraknie także niespodzianki dla kibiców – w piątek za pośrednictwem portalu Facebook ogłoszony zostanie konkurs, w którym nagrodami głównymi będą zegarki marki FESTINA – jeden ufunduje klub z Dąbrowy Górniczej, drugi klub z Gliwic. Rywalizacja kibiców odbędzie się w przerwie meczu, a poprzedzona zostanie rundą eliminacyjną na stronach klubowych wyżej wymienionego portalu społecznościowego.

Wspólnie z klubem z Gliwic zapraszamy do wspólnej zabawy i pojawienia się na trybunach hali Centrum.