Od poniedziałku MKS Dąbrowa Górnicza wrócił do treningów. Do rozpoczęcia sezonu pozostaje ponad miesiąc, a dąbrowscy koszykarze w tym okresie rozegrają 12 sparingów.

Okres przygotowawczy rozpoczął się od niezbędnych badań i treningów kondycyjnych oraz siłowych. Jak na razie drużyna trenuje pod okiem trenera przygotowania motorycznego Michała Kafarskiego oraz asystenta trenera Michała Dukowicza, któremu pomaga Marcin Wit. Jacek Winnicki do Dąbrowy Górniczej przyjedzie na początku przyszłego tygodnia, ponieważ jest razem Kadrą Polski U20 w Gruzji, gdzie trwa FIBA Youth European Challengers 2021.

Jak na razie MKS trenuje w okrojonym składzie zawodniczym. Na pierwszych treningach dąbrowian brakowało Josipa Sobina oraz D.J. Sheltona, którzy do Polski przylecą w przyszłym tygodniu. Polska rotacja i Milivoje Mijović została natomiast wzmocniona trójką młodych zawodników (Jakub Szarzycki, Krystian Zawadzki i Kacper Dziedzic), którzy na co dzień reprezentują MKS w II lidze i w rozgrywkach młodzieżowych. Oprócz treningów w trakcie okresu przygotowawczego MKS rozegra 12 sparingów – 6 w Hali Centrum i 6 na wyjazdach. W planach jest udział w jednym turnieju przedsezonowym, który będzie rozgrywany w Lublinie oraz dwa mecze towarzyskie z drużynami z Czech. Wszystkie mecze rozgrywane w Hali Centrum będą zamknięte dla publiczności, ale jeszcze przed rozpoczęciem sezonu odbędzie się prezentacja drużyny, w trakcie której będzie można poznać zawodników!

Plan sparingów:
30 lipca: MKS Dąbrowa Górnicza – Pszczółka Start Lublin
31 lipca: MKS Dąbrowa Górnicza – Pszczółka Start Lublin
3 sierpnia: MKS Dąbrowa Górnicza – GTK Gliwice
6 sierpnia: MKS Dąbrowa Górnicza – Śląsk Wrocław
8 sierpnia: Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza
13 i 14 sierpnia: Turniej w Lublinie
19 sierpnia: MKS Dąbrowa Górnicza – BK Ołomuniec
23 sierpnia: Enea Astoria Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza
24 sierpnia: Twarde Pierniki Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza
25 sierpnia: Anwil Włocławek – MKS Dąbrowa Górnicza
27 sierpnia: MKS Dąbrowa Górnicza – Basket Brno