Po 10 meczach i przejechaniu około 7500 kilometrów wreszcie nadszedł czas na mecz domowy! W nim MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się z Treflem Sopot.

Trener Alessandro Magro wraz ze sztabem szkoleniowym miał za sobą bardzo trudny okres. Co prawda gra MKS-u wyglądała coraz lepiej, co przerodziło się w dwie wygrane, kontuzja, której nabawił się przy okazji ostatniego meczu Sacha Killeya-Jones, powoduje, że mecze skurczyła się rotacja w strefie podkoszowej, a dąbrowianie stracili swojego lidera. Ważne będzie zastąpienie go nie tylko w kwestii zdobywania punktów, ale również walki na tablicach. W kontekście nadchodzącego spotkania z Treflem Sopot jest to o tyle istotne, że pod koszem trener Marcin Stefański dysponuje Pawłem Leończykiem oraz Dominikiem Olejniczakiem, który średnio na mecz notuje 13.3 zbiórek i 2.5 bloku.

PRZEDMECZOWA WYPOWIEDŹ

Konrad Dawdo – Wydaje mi się, że gra na własnym parkiecie jest ułatwieniem, lecz bez dopingu kibiców to nie jest to samo. Pomimo tego mam nadzieję, że pokażemy w meczu, na co nas stać i utrzymamy zwycięską passę z Torunia.

Skład Trefla Sopot:

Rozgrywający: T.J. Haws, Wiktor Jaszczerski, Łukasz Kolenda
Rzucający: Michał Kolenda, Martynas Paliukenas, Daniel Ziółkowski
Niski Skrzydłowy: Karol Gruszecki, Patryk Pułkotycki
Silny Skrzydłowy:
 Łukasz Klawa, Witalij Kowalenko, Darious Moten
Środkowy
Paweł Leończyk, Dominik Olejniczak, Sebastian Rompa

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Lee Moore (17.6) – Karol Gruszecki (13.6)
Zbiórki: Lee Moore (4.4) – Dominik Olejniczak (7)
Asysty: 
Lee Moore (5.4) – Łukasz Kolenda i Martynas Paliukenas (4.1)
Przechwyty: Vytenis Čižauskas (2.3) – T.J. Haws i Martynas Paliukenas (1.3)
Bloki: Elijah Wilson (0.5) – Dominik Olejniczak (1.8)
EVAL: Lee Moore (20.5) – Dominik Olejniczak (17.6)