573 dni fani MKS-u Dąbrowa Górnicza czekali na mecz Energa Basket Ligi, w którym będą mogli dopingować swój klub w Hali „Centrum”. Już jutro dąbrowscy koszykarze zmierzą się z Polskim Cukrem Pszczółką Start Lublin.

MKS rozpoczął sezon od bilansu 2-2, a dodając mecz rozgrywki Alpe Adria Cup drużyna prowadzona przez Jacka Winnickiego wygrała 3 mecze oraz odniosła 3 porażki. Niezwykle ważne jest podkreślenie faktu, że we wszystkich meczach, w których dąbrowianie wygrywali, mogli liczyć na wsparcie kibiców, natomiast trzy porażki zostały odniesione przy okazji spotkań, w których dąbrowskich kibiców nie było na trybunach. To pokazuje, jak wielką siłą drużyny są fani, którzy są prawdziwym szóstym zawodnikiem!

W trakcie trzynastodniowej przerwy w meczach Energa Basket Ligi, MKS rozegrał dwa spotkanie w ramach Alpe Adria Cup. Debiut w europejskich pucharach zakończył się wygraną. W domowym meczu dąbrowianie wygrali ze słowacką drużyną Spišskí Rytieri, jednak drugie spotkanie, czyli wyjazd do Austrii, nie było już udane i zakończyło się porażką z BK IMMOunited Dukes. W jednym, jak i drugim spotkaniu trener Jacek Winnicki wykorzystał szeroką rotację, dzięki czemu każdy koszykarz zagrał.

Najbliższym rywalem dąbrowian będzie Polski Cukier Pszczółka Start Lublin. Jutrzejsi goście nie zanotowali jeszcze w tym sezonie zwycięstwa, przegrywając w czterech pierwszych meczach sezonu kolejno z Anwilem Włocławek, Grupą Sierleccy Czarni Słupsk, Kingiem Szczecin oraz Treflem Sopot. Średnio w tych spotkaniach lublinianie zdobywali po 67.3 punktów, co jest drugim najgorszym wynikiem w lidze. Mimo to najbliższych rywali nie można lekceważyć. Szczególnie groźny w ofensywie może być duet Tweety Carter – Doron Lamb. Rozgrywający jest znany na polskich parkietach i niejednokrotnie pokazywał swoje zdolności do prowadzenia gry i kreowania kolegów z drużyny, natomiast Doron Lamb w przeszłości rozegrał 100 spotkań w NBA. O jego potencjale w ataku przekonał się King Szczecin, który pozwolił Amerykanowi na zdobycie 30 punktów, co jest trzecim najlepszym wynikiem w lidze.

[KUP BILET]

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin
02.09.2021, godz. 19:30
Hala „Centrum”, Dąbrowa Górnicza, al. Róż 3

Skład Polskiego Cukru Pszczółki Start Lublin:

Rozgrywający: Tweety Carter, Bartłomiej Pelczar, Joshua Sharkey
Rzucający: Mateusz Dziemba, Doron Lamb, Mikołaj Stopierzyński
Niski Skrzydłowy: Thomas Davis, Quenton DeCosey, Sebastian Walda
Silny Skrzydłowy:
Bartosz Ciechociński, Damian Jeszke, Mateusz Kostrzewski
Środkowy
Roman Szymański, Jimmie Taylor

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Mike Lewis II (17.5) – Doron Lamb (15)
Zbiórki: D.J. Fenner (5.5) – Jimmie Taylor (6)
Asysty:
Mike Lewis II (3.8) – Tweety Carter (4.3)
Przechwyty: Nic Moore oraz Mike Lewis II (1.8) – Mateusz Dziemba (1)
Bloki: Josip Sobin (1) – Jimmie Taylor (1.3)
EVAL: Mike Lewis II (16.5) – Tweety Carter oraz Jimmie Taylor (11.5)