Aż 24 dni trwała przerwa MKS-u w ligowych rozgrywkach. Teraz przerwa spowodowana kwarantanną mija, a pierwszym rywalem będzie Anwil Włocławek

Dla podopiecznych trenera Alessandro Magro na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Dąbrowianie wciąż są w tym sezonie bez wygranej, grają z drużyną, która ma mistrzowskie aspiracje, a na domiar wszystkiego kwarantanna skutecznie utrudniła przygotowania do meczu. Z pozytywów należy zauważyć fakt, że w zespole jest nowy gracz. Litwin Vytenis Čižauskas powinien wnieść sporo świeżości w grę drużyny.

PRZEDMECZOWE WYPOWIEDZI

Elijah Wilson  Myślę, że długa przerwa wyjdzie nam na dobre. Brak możliwości wyjścia z domu, wykorzystywania hali nie jest idealny i nie mieliśmy przez to dużo czasu, by przygotować się na mecz, ale z pozytywnych stron należy zauważyć, że dało nam to przerwę psychiczną oraz mentalną. Teraz jesteśmy świeżsi i gotowi by jutro na parkiecie walczyć o pierwszą wygraną w sezonie.

Skład Anwilu Włocławek:

Rozgrywający: Deishuan Booker, Mckenzie Moore, Andrzej Pluta
Rzucający: Ivan Almeida, Rotnei Clarke, Adam Piątek
Niski Skrzydłowy: Garlon Green, Wojciech Tomaszewski, Przemysław Zamojski
Silny Skrzydłowy:
 Walerij Lichodiej, Artur Mielczarek, Krzysztof Sulima
Środkowy
: Adrian Bogucki, Ivica Radić

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Sacha Killeya-Jones (18.3) – Ivan Almeida (19.5)
Zbiórki: Sacha Killeya-Jones (9.5) – Ivica Radić (10.9)
Asysty: 
Lee Moore (5) – Mckenzie Moore (5.5)
Przechwyty: Lee Moore (1.7) – Deishuan Booker (2.3)
Bloki: Sacha Killeya-Jones (2) – Ivan Almeida (1)
EVAL: Sacha Killeya-Jones (21.5) – Deishuan Booker (19)