MKS Dąbrowa Górnicza przygotowuje się do kolejnej odsłony projektu „Młodzież Siłą Miasta”. Tym razem jednak formuła będzie zupełnie inna. Rok temu zapraszaliśmy szkoły do współpracy polegającej na publikowaniu postów w mediach społecznościowych, które przedstawiały aktywność fizyczną. W ten sposób promowaliśmy zdrowy styl życia, a przy okazji pomagaliśmy w zbiórce pieniędzy na konkretne potrzeby szkoły oraz jej uczniów.

Projekt będziemy kontynuować również w sezonie 2017/2018. Jako profesjonalny klub sportowy, zdajemy sobie sprawę ze społecznej odpowiedzialności biznesu, dlatego nasze działania chcemy skupić przede wszystkim na dzieciach oraz młodzieży. To właśnie do tej grupy skierowane były dwa wydarzenia w ramach naszych posezonowych działań – Kacpa Challenge oraz Marcin Gortat Camp. Teraz czas na drugą odsłonę „Młodzież Siłą Miasta”.

W tegorocznej edycji hasłem przewodnim jest motywacja. Bo właśnie ona będzie naszym podstawowym narzędziem. Tym razem chcemy zachęcać uczniów do lepszych wyników w nauce. Dlatego w porozumieniu z wybranymi szkołami w Dąbrowie Górniczej, będziemy nagradzać tych, którzy w przekroju wcześniej ustalonego okresu, najbardziej poprawią swoje oceny! Co jesteśmy gotowi zagwarantować? Oprócz gadżetów i bezpłatnego wstępu na każdy mecz drużyny, także spotkanie z zawodnikami, udział w treningu oraz wiele wiele więcej.

Dlatego już teraz zachęcamy szkoły w Dąbrowie do kontaktu z biurem MKS-u Dąbrowa Górnicza (basket@mksdabrowa.pl, tel./fax 32 261-76-81). Po ustaleniu wszystkich szczegółów współpracy, przystąpimy do działania i motywowania uczniów tym, co dąbrowska koszykówka może im zaproponować. W koszykówce siła motywacji jest jednym z kluczowych źródeł energii zawodników i drużyny. Koszykarzy motywuje chęć odniesienia sukcesu oraz chęć sportowego spełnienia.

Doskonale wiemy, że szkolne obowiązki bywają przytłaczające, ale to moment życia, którego nie możesz zaniedbać, dlatego MKS spieszy, by Cię zmotywować! #SiłaMiasta