MKS Dąbrowa Górnicza w sezonie 2017/2018 zaprosi kibiców do jeszcze jednego autorskiego projektu, tym razem związanego z zachęcaniem dzieci i dorosłych do częstszego sięgania po książki! Obecnie mamy poważny problem z czytelnictwem, zwłaszcza wśród młodych osób, które swoją edukację sprowadzają do zasobów Internetu. Pierwszą akcją w ramach nowego projektu, będzie zbiórka książek wśród kibiców MKS-u podczas sobotniego meczu ze Stelmetem BC Zielona Góra.

Znamy to z własnych domów. Książki zamiast na specjalnie przygotowanych regałach, leżą zakurzone na strychu, w szafach i szufladach – zaniedbane i niewykorzystywane, ale przecież ciągle z dużą wartością literacką i edukacyjną. Dlatego stwarzamy Wam wyjątkową możliwość przekazania tych książek nam oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej, która zgodziła się zostać patronem naszej akcji. Wszystkie książki, które uda się zebrać – zostaną przekazane do zbiorów Biblioteki lub do szkół oraz przedszkoli w Dąbrowie Górniczej, mających zapotrzebowanie na zwiększenie swojej „przestrzeni literackiej”.

Jak to się odbędzie? Przed sobotnim meczem 21 października, który rozpocznie się o 18:00, prosimy by wszyscy gotowi pomóc, wziąć udział w akcji i przekazać książkę lub książki – udali się do klubowego sklepiku w holu Hali Centrum i tam na nasze ręce złożyli tytuły, które zgodzą się oddać. Jednocześnie prosimy, by książki były w stanie używalności, niekoniecznie posklejane i nie jedna w trzech częściach ;). To doskonała okazja, by wartościowe treści przekazać dalej – w miejsca, w których po prostu się przydadzą i nie będą zabierać miejsca, zakurzone w kątach.

Razem z Miejską Biblioteką Publiczną, liczymy na dużą aktywność naszych kibiców, bo w końcu jesteście Siłą Miasta! Bilety na mecz ze Stelmetem w sprzedaży!