Szymon Łukasiak (31 lat, 205 cm wzrostu) na dwa sezony w Dąbrowie Górniczej.

Zawodnik, który został w minionym sezonie wicemistrzem Polski, podpisał dwuletni kontrakt z ekipą trenera Jacka Winnickiego. Ten absolwent amerykańskiej uczelni Jacksonville, której barwy reprezentował w ramach rozgrywek NCAA w sezonach 2007-2010 będzie jednym z podstawowych podkoszowych graczy ekipy Jacka Winnickiego. Po zakończeniu gry w amerykańskiej uczelni występował w Szwecji (KFUM Nassjo Basket) i Portugalii (Academica Coimbra), gdzie w sezonie 2012/13 zdobył srebrny medal. W Polsce grał w Stabilu Jezioro Tarnobrzeg, AZS-ie Koszalin, Kingu Szczecin, a minionych rozgrywkach w BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. W drużynie wicemistrza Polski zdobywał średnio 4,2 punktów oraz notował 1, 7 zbiórki na mecz.
Szymon Łukasiak jest trzecim zawodnikiem podpisanym przez nasz Klub. Wcześniej umowy podpisali Bartłomiej Wołoszyn i Jakub Kobel.