Doskonałe show z pięknymi akcjami. Tak wyglądał mecz, w którym MKS pokonał Polski Cukier. Gracze Jacka Winnickiego po raz kolejny pokazali, że nawet nie będąc faworytem meczu, potrafią pokazać swoje atuty i zwyciężyć.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – POLSKI CUKIER TORUŃ 93:84 (24:20, 28:23, 23:19, 18:22)

MKS od samego początku narzucił swój sposób gry. Próbował grać szybko, zagęszczając strefę podkoszową, co w połączeniu ze skutecznym atakiem przynosiło skutki. Co prawda torunianie wyłączyli z gry Treya Davisa, ale punktowali pozostali zawodnicy pierwszej piątki. Znów z dużą energią wszedł w mecz Mathieu Wojciechowski, który wziął na siebie odpowiedzialność za grę w ataku w pierwszych minutach. Co ważne, zawodnicy wchodzący z ławki byli w stanie podtrzymać energię i dobrą grę. Ponownie tym najważniejszych jokerem okazał się Bartłomiej Wołoszyn, który pokazywał, że nie bez powodu jest kapitanem drużyny. Przewaga dąbrowian rosła, a fragment doskonałej gry w obronie, nakręcał łatwe punkty, które przełożyły się na serię 8:0 i prowadzenie 48:35. Odpowiedzieć próbował Aaron Cel, który w trakcie ostatniej minuty pierwszej połowy w pojedynkę zdobył 8 „oczek”.

Dobre zakończenie pierwszej części gry przez torunian było kontynuowane na początku III kwarty. Gracze Dejana Mihevca wykorzystywali obronę MKS-u, która wciąż skupiała się na zagęszczaniu strefy podkoszowej i niwelowaniu możliwości punktowania z pola 3 sekund, rzutami zza łuku. Trzy celne trójki z rzędu utrzymywały Polski Cukier w grze, ale obok dobrego ataku nie było dobrej defensywy. Wykorzystywali to Trey Davis wraz z Clevelandem Melvinem, którzy zdobyli łącznie 13 punktów. Goście spróbowali przeprowadzić jeszcze jedną pogoń i ostatnie 10 minut zaczęli serią 16:4. Przewaga została zniwelowana do zaledwie jednego „oczka”, ale wtedy ponownie przypomniał o sobie Davis, bardzo dobrą zmianę dał Mateusz Zębski i MKS dowiózł wygraną do końca.

MKS Dąbrowa Górnicza: Wojciechowski 19, Melvin 18, Davis 17, Wołoszyn 13, Richardson 10, Zębski 8, Łukasiak 7, Kobel 1, Gabiński 0, Chorab 0

Polski Cukier Toruń: Cel 16, Lowery 15, Gruszecki 12, Śnieg 11, Diduszko 10, Mbodj 9, Umeh 5, Karnowski 4, Sulima 2