Bardzo o to zabiegaliśmy i udało się! Rocznik 2002 MKS-u Dąbrowa Górnicza został przez klub zgłoszony do rozgrywek EYBL (European Youth Basketball League) i weźmie udział w trzech międzynarodowych turniejach! To dla młodych chłopców doskonała okazja, by nauczyć się wielu nowych rzeczy, zdobyć cenne doświadczenie i przy okazji zobaczyć kawałek Europy.

Dąbrowianie z rocznika 2002, prowadzeni przez trenera Andrzeja Bartosza, zagrają w drugiej dywizji U17. Czeka ich zatem trudne zadanie, ponieważ zmierzą się w rywalizacji, w której wiele drużyn będzie miało starszych zawodników. W grupie MKS-u znalazły się zespoły z Ukrainy, Łotwy, Litwy, Kazachstanu, Włoch, Estonii, Finlandii czy Rosji. Przed zespołem wiele cennych lekcji, będących kapitałem na przyszłość. Pierwszy etap odbędzie się w stolicy Łotwy – Rydze, drugi w mieście Saldus, również na Łotwie, a trzeci w Parnawie – mieście Estonii.

Po raz pierwszy w historii MKS-u, którychś z młodszych roczników będzie rywalizował na tak poważnym szczeblu. To przełomowy moment i nie możemy doczekać się pierwszych wyjazdów i meczów graczy MKS-u. Zarówno przed nimi, jak i przed nami znakomita przygoda, którą będziemy pieczołowicie relacjonować. Wyniki możecie również śledzić na oficjalnej stronie EYBL-a. W Europie zaprezentujemy się w następującym składzie…

Untitled 2