Rzućmy okiem na to, co się działo w rozgrywkach Śląskiego Związku Koszykówki w przekroju ostatnich dni. Swój sezon rozpoczęli gracze do lat 20. W pierwszym meczu MKS Dąbrowa Górnicza bez większych kłopotów pokonał MOSM Tychy.

U20:

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MOSM TYCHY 115:68

Drużyna trenera Wojciecha Wieczorka bez większych problemów otworzyła rozgrywki do lat 20. U siebie pokonali gości z Tych dominując niemal w każdej części rywalizacji. Bardzo dobry mecz rozegrał Sebastian Stępień notując na swoje konto 23 punkty.

U18:

KKS MICKIEWICZ SMS KATOWICE II – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 28:103

Nie trzeba wiele mówić, bo wynik opowiada całą historię tej rywalizacji. To czwarta wygrana dąbrowian w sezonie. 20 punktów zanotował na swoje konto Wojciech Lewicki.

U16:

AZS CZĘSTOCHOWA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA I 48:117

W pewnym zwycięstwie graczy z Zagłębia, 23 punkty na swoje konto zanotował Dawid Orłowski, a kolejne 22 Tomasz Pustelnik. Pierwsza drużyna MKS-u w rozgrywkach do lat 16, zajmuje najwyższe miejsce w swojej grupie. Wygrali wszystkie sześć rozegranych meczów.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA II – UKS MOSM BYTOM I 44:85

Drugi zespół nie był w stanie poradzić sobie z drużyną UKS-u i wyraźnie poległ. 20 punktów zanotował Kacper Dziedzic. Podopiecznym trenera Macieja Glika nie można mimo wszystko odmówić woli walki. Po sześciu meczach mają bilans 3-3.

U13:

MKKS RYBNIK – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 89:63

Drużyna z Rybnika na własnym parkiecie okazała się za mocna. Dąbrowianie przegrali wszystkie kwarty i strata ostatecznie sięgnęła 26 punktów. 15 oczek zdobył na swoje konto Mateusz Orłowski. MKS po pięciu meczach ma bilans 3-2. Chłopaki nadal liczą się w walce i na pewno dadzą z siebie wszystko przy następnej okazji.

U12:

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – UKS KLEKS MCKIS JAWORZNO I 56:11

Drużyna do lat 12 bez większych kłopotów poradziła sobie z rywalem Jaworzna. Z bilansem 5-0 jest na pierwszym miejscu w swojej grupie.