Pierwsza drużyna U18 MKS-u Dąbrowa Górnicza w ostatnim meczu kolejki walkowerem pokonała MKS Smyk Prudnik. Natomiast drugi zespół przegrał na wyjeździe z AZS Politechniką Częstochowa i zakończył walkę w finałowej grupie A na 7 miejscu. Przed zawodnikami z rozgrywek do lat 18 turniej o Mistrzostwo Polski.

AZS POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA II 80:58

Dla zespołu trenera Maciej Glika rywalizacja dobiegła końca. Drugi zespół z rozgrywek do lat 18 opadł z walki. Trzeba jednak podkreślić, że skład był zbudowany z bardzo młodych zawodników, którzy na takim poziomie jak równy z równym będą rywalizować w przyszłości. Częstochowa wygrała pokonując ekipę z Zagłębia w trzech kwartach. Najlepszym zawodnikiem MKS-u był Mateusz Maziarz notując 14 punktów. Kolejnych 13 dołożył Kacper Wcisło.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MKKS RYBNIK 71:54

Ważne zwycięstwo odniosła drużyna z rozgrywek do lat 16. Zespół trener Marzeny Rudolf pokonał u siebie gości z Rybnika. Głównie dzięki bardzo mocnej czwartej kwarcie, w której dąbrowianie wygrali 26:10. W absolutnie najlepszej formie był tego dnia Patryk Zapert notując na swoje konto aż 23 punkty.

STATYSTYKI Z MECZU

MKKS RYBNIK – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 68:88

Dzień później zespoły zagrały zaległy mecz rewanżowy. MKS udowodnił swoją wyższość wygrywając po raz drugi z rzędu. Po pierwszej połowie dąbrowianie prowadzili 8 punktami, ale w drugiej kompletnie zdominowali rywala powiększając przewagę o kolejnych 12 oczek. Najlepszym zawodnikiem gości był ponownie Patryk Zapert notując 27 punktów, ale 23 oczka dołożył Dawid Orłowski. Z bilansem 7-4, MKS jest na 3. miejscu w swojej grupie.

STATYSTYKI Z MECZU

Bilety na mecz ciągle w sprzedaży!

KKS TARNOWSKIE GÓRY – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 43:80

Wygraną zapisał na swoje konto także zespół z rozgrywek do lat 14. Podopieczni trenera Andrzeja Bartosza pokonali na wyjeździe KKS Tarnowskie Góry. Zdominowali swojego przeciwnika w każdej z kwart. Wyróżniającą się postacią MKS-u był Kacper Dziedzic. Nasz młody gracz zakończył zawody z dorobkiem 25 punktów! Aktualnie ekipa zajmuje 3. miejsce w tabeli i przed nią wyjazdowe starcie z Gliwickim Towarzystwem Koszykówki.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – GLIWICKIE TOWARZYSTWO KOSZYKÓWKI 70:35

Meczu nie przegrali także zawodnicy Radosława Cioska. Zespół U13 pewnie pokonał u siebie drużynę z Gliwic. Rywal ostatecznie wygrał tylko jedną kwartę, ale nie był w stanie zagrozić dąbrowianom. Najlepiej zaprezentował się Stanisław Pelz zdobywając 16 punktów. Kolejnych 13 dołożył Jakub Gdowik. Z bilansem 4 wygranych i porażki, MKS jest na pierwszym miejscu w finałowej grupie B.

STATYSTYKI Z MECZU

Natomiast drużyna z rocznika 2005, w ostatnich dwóch meczach sezonu pewnie pokonała UKS Jedynka Niemodlin (48:27) oraz Pogoń Rudę Śląską 84:8. Zakończyli pierwszą rundę bez porażki! Przed nimi kolejna faza rywalizacji.