Poprzedni tydzień obfitował w zwycięstwa. Sezon rozpoczęła drużyna do lat 20 rozbijając na wyjeździe Pogoń Rudę Śląsk. Podobnym sukcesem może pochwalić się zespół do lat 18 Wojciecha Wieczorka. Oni z kolei zdominowali rywala z Tych. Zapraszamy na przegląd wszystkich meczów reprezentantów MKS-u.

POGOŃ RUDA ŚLĄSKA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 48:115

Totalna dominacja i bezproblemowe zwycięstwo zawodników trenera Wojciecha Wieczorka. To była dla dąbrowian pierwsza kolejka meczów rozgrywek do lat 20. Silny skład MKS-u miał wyraźną przewagę. Aż sześciu zawodników przekroczyło granicę 13 punktów. Najwięcej oczek zanotował Patryk Piszczatowski. Zakończył mając na swoim koncie 17 punktów. W kolejnym starciu chłopaki zmierzą się z MUKK Henryk Kania Pszczyna. To starcie już jutro.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA I – MOSM TYCHY 120:49

W rozgrywkach do lat 18 poradziliśmy sobie równie dobrze. Drużyna trenera Wieczorka rozbiła MOSM Tychy nie pozostawiając cienia wątpliwości, kto tego dnia był lepiej dysponowany. To już drugi mecz zespołu numer jeden MKS-u w tych rozgrywkach i drugie zwycięstwo. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Adam Skiba notując na swoje konto 23 punkty. 19 października zagra drugi zespół z Dąbrowy w tych rozgrywkach. Ich rywalem będzie MKS Zabrze.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – UKS MOSM BYTOM I 64:53

Ważne zwycięstwo zanotował także zespół Marzeny Rudolf. W tym starciu nasi reprezentanci potrzebowali dać z siebie absolutnie wszystko, aby obronić się przed atakami drużyny z Bytomia. Wytrzymali i mogą cieszyć się z zasłużonej wygranej. 24 punkty zanotował na swoje konto Tomasz Pustelnik, kolejnych 20 dołożył Patryk Zapert. 22 października czeka ich kolejna potyczka, tym razem z MKS Strzelce Opolskie.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – ŻORSKA AKADEMIA KOSZYKÓWKI 84:45

Nie zawiedli także młodsi przedstawiciele, reprezentujący ekipę z Dąbrowy w rozgrywkach do lat 14. Zespół prowadzony przez Andrzeja Bartosza w pierwszej kolejce ograł drużynę z Żor, już w pierwszej kwarcie budując 15-punktową przewagę. Młodzi gracze nie oddali jej do samego końca, kontrolując przebieg spotkania. Kacper Dziedzic zakończył z dorobkiem 23 punktów, po 15 oczek dołożyli Michał Myśliwczyk i Przemysław Paduch. Ich następnym rywalem będzie MCKiS Jaworzno. Ten mecz w kolejny poniedziałek.

STATYSTYKI Z MECZU

UKS ORZEŁ MCKIS JAWORZNO – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 19:65

Na zaledwie 19 punktów pozwoliła przeciwnikowi drużyna MKS-u w rozgrywkach do lat 13! Ekipa młodych graczy prowadzona przez Andrzej Bartosza dołączyła do serii zwycięstw młodzieżowych ekip i wywiozła z Jaworzna cenne zwycięstwo. 18 oczek zapisał na swoje konto Bartłomiej Staniak, 17 dołożył Marcin Skowierzak. Już 20 października zespół czeka drugi mecz, tym razem z MOSM Tychy.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS Dąbrowa Górnicza pojawił się także na turnieju o Puchar Akademii Koszykówki UKS Komorów. Zmierzyło się ze sobą szesnaście zespołów rocznika 2005 i drużyna z Zagłębia zakończyła zmagania na 4 miejscu. W meczu o najniższy stopień podium MKS przegrał 29:40 z drużyną Słupska. Wyróżnionych zostało dwóch zawodników naszej drużyny. Jakub Ucieszyński znalazł się w najlepszej piątce turnieju, a Brajan Płatek został włączony do składu najlepszych defensorów.