Bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci w historii dąbrowskiej koszykówki. Trener Wojciech Wieczorek od 1993 prowadził pierwszą drużynę MKS-u Dąbrowa Górnicza pokonując z nią kolejne szczeble. On także otworzył rozdział rywalizacji na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki, prowadząc zespół w rozgrywkach 2014/2015 oraz w części sezonu 2015/2016. Jego wkład pozostaje nieoceniony. Wychowywał kolejne pokolenia dąbrowskich koszykarzy i w międzyczasie zdobywał cenne doświadczenie.

W poprzednim sezonie trener Wieczorek wziął pod swoją opiekę zespół z drugiej ligi. Z ekipą młodych koszykarzy zdołał utrzymać się w rozgrywkach, co było nie lada wyzwaniem, ponieważ dąbrowianie mierzyli się z rywalami dysponującymi znacznie bardziej doświadczoną rotacją. Coach Wieczorek zawsze będzie ważną częścią historii dąbrowskiej koszykówki. Gdy pytamy o twarze 25 lat, to trener wielu kibicom przychodzi na myśl jako pierwszy.

Jego syn – Patryk Wieczorek jest częścią pierwszej drużyny, która przygotowuje się do czwartego sezonu na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki. Misje ani jednego, ani drugiego jeszcze nie dobiegły końca i mamy nadzieję, że zarówno Patryk, jak i trener Wojciech przyczynią się do kolejnych wielkich i niezapomnianych momentów w historii drużyny.