Zawodnicy MKS-u Dąbrowa Górnicza zagrają dzisiaj wyjazdowy sparing z Anwilem Włocławek, więc to dobry czas, by przedstawić kolejną twarz 25 lat drużyny z Zagłębia. Z jakiego powodu to dobry moment? Ponieważ w sezonie 2017/2018 Polskiej Ligi Koszykówki, w drużynie z Włocławka zagra nasz stary znajomy, mianowicie Myles McKay – prawdziwy ofensywny kiler.

Wielu kibiców MKS-u nie ma wątpliwości, że to najlepszy zawodnik w historii drużyny. Niezwykle utalentowany atakujący, który z piłką w rękach potrafi czynić magiczne rzeczy. W Dąbrowie Górniczej spędził tylko jeden sezon, ale swoją otwartością wobec kibiców oraz dobrą grą zdobył serca zagłębiowskich fanów.

Pomógł MKS-owi odpowiednio przedstawić się PLK, gdy drużyna grała swój debiutancki sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. W 29 meczach sezonu 2014/2015, rzucający notował na swoje konto średnio 19,3 punktu, 5 zbiórek i 3 asysty trafiając 48% z gry i 42% z dystansu. Był zabójczo skuteczny i miejmy nadzieję, że w rywalizacji przeciwko MKS-owi pójdzie mu znacznie gorzej…