Wśród postaci związanych z MKS-em, są również osoby, które bez reszty oddały się budowaniu dąbrowskiej koszykówki. Takich w naszym cyklu będzie co najmniej kilka. Jedną z nich jest rzecz jasna asystent pierwszego trenera seniorskiej drużyny, dobrze znany publiczności – Michał Dukowicz. Niegdyś zawodnik MKS-u, następnie szkoleniowiec, który był częścią największych sukcesów zespołu, gdy ten wywalczył awans do I ligi, a kilka lat później rozpoczął rywalizację w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Ciągle młody, choć od paru lat sprawdzający się w bardzo odpowiedzialnej roli ojca. Wcześniej podczas swojej pracy pomagał head-coachowi Wojtkowi Wieczorkowi, następnie Drażenowi Anzulovicowi, a od kolejnego sezonu w Polskiej Lidze Koszykówki – Jackowi Winnickiemu. Trenera Dukowicza wyróżnia zawsze nienaganny styl, dokładnie wymodelowany zarost i rzecz jasna bardzo duże zaangażowanie. Tak czy inaczej postać, która pomogła doprowadzić drużynę do poziomu, na jakim ta obecnie funkcjonuje.

Oczywiście otwieramy się również na Wasze sugestie. Jeśli uważacie, że są postacie, które szczególnie zasłużył na bycie „twarzą 25 lat”, napiszcie do nas maila argumentując swój wybór. Wybrane propozycje opublikujemy wraz z dołączonym opisem! Pomóżcie nam wyróżnić tych, którzy na to najbardziej zasłużyli, bowiem od ćwierćwiecza klub funkcjonuje po to by rywalizować, ale także by dawać kibicom powody do dumy.

Propozycje wysyłajcie na – basket@mksdabrowa.pl